Building a Blockchain Career 101 - Lots of Opportunities

ساخت حرفه ای بلاکچین 101 — فرصت های زیادی

logo
Updated on: February 18th, 2021 2021-02-18 16:42:57
This content has been Fact-Checked.
How do you build a Blockchain career 101? Blockchain became a household name after Bitcoin launched in 2009. But the technology has applications far beyond powering the cryptocurrency. Among other

چگونه می توانم شما یک حرفه بلوچین 101 ساخت?

پس از راه اندازی بیت کوین در 2009، بلاکچین نام خانوادگی شد. اما این تکنولوژی کاربردهایی دارد که فراتر از توانمندی ارز رمزنگاری شده است. در میان سایر موارد، دفتر ثبت غیر متمرکز حاوی سوابق غیر قابل تغییر معاملات و سایر اطلاعات در حال تبدیل شدن به یک ابزار مهم در امور مالی، بهداشت و درمان، دولت، بیمه و بسیاری از بخش های دیگر است.

با متوسط حقوق پایه 136،000 $، توسعه دهندگان بلوچین فرصت های زیادی دارند. در حقیقت، شغل های مختلفی در بلاکچین موجود است و افرادی با مهارت های مختلف و آموزش و پرورش می توانند نقش مهمی در این دنیای هیجان انگیز و پر سود پیدا کنند.

چرا بلاکچین مهم است؟

Blockchain یک پایگاه داده از «بلوک» است که حاوی اطلاعات مرتبط با یکدیگر است. هر بلوک حاوی سابقه قرارداد، معامله یا نوع دیگری از داده ها است. سیستم غیر متمرکز است، به این معنی که هیچ سرور مرکزی ندارد.

انجام تراکنش با استفاده از «بلاکچین»، مانند انتقال پول، نیازی به واسط ندارد — بین هر دو بلوک در زنجیره بدون مداخله اتفاق می افتد — بنابراین می تواند خیلی سریعتر از مبادلات سنتی انجام شود. اطلاعات ذخیره شده در «زنجیره‌ی بلوکی» غیر قابل تغییر است، که لایه امنیتی را اضافه می‌کند — اگر یک بلوک تغییر کند، کل زنجیره تحت تاثیر قرار می‌گیرد و این شاهکار را تقریباً غیرممکن می‌کند. اطلاعات نیز رمزگذاری شده است، اضافه کردن یک لایه دیگر از امنیت و کاهش شانس تقلب در حال وقوع است.

ساخت حرفه ای بلاکچین 101

1. بهترین نقش را برای شما در نظر بگیرید

نقش قابل تشخیص در جهان بلوچین احتمالا یک توسعه دهنده بلوچین است. این شخصی با مهارت های برنامه نویسی است که برنامه هایی برای تکنولوژی ایجاد می کند. با این حال، بسیاری از فرصت های دیگر برای افراد با صلاحیت های مختلف وجود دارد.

به عنوان مثال، یک مدیر پروژه بلاکچین، همانطور که از نامش بر می آید، با سازماندهی و برنامه ریزی پروژه های بلاکچین، نگه داشتن همه افراد درگیر در کار، و ارائه راه حل برای ساده و اطمینان از همه چیز هموار است. در همین حال، یک دانشمند داده بلوچین تجزیه و تحلیل، کالبد کردن، ارزیابی و تفسیر داده های جمع آوری شده از سکوهای بلاکچین.

مهارت ها، پیشینه ها و آموزش های خود را برای تعیین مناسب ترین نقش برای شما ذخیره کنید. با توجه به فراوانی فرصت ها در blockchain، شما مطمئن هستید که چیزی مناسب پیدا کنید.

2. يه مسير بگير

لزوماً نیازی به مدرک برای شروع شغل در «بلوچین» ندارید مگر اینکه نقش خاص آن را طلب کند — برای مثال، برای اینکه یک وکیل «زنجیره‌ی بلوکی» باشید، به مدرک حقوق نیاز خواهید داشت. با این حال، مهم نیست که شغل شما چیست، باید درک درستی از تکنولوژی و نحوه کار آن داشته باشید. در نظر بگیرید که یک دوره آنلاین برای کمک به شما در درک اصول اولیه blockchain. اغلب، شما می توانید گزینه های درست در اینجا در Blockgeeks پیدا کنید!

3. یادگیری اصطلاحات

اصطلاحات خاصی در ارتباط با blockchain وجود دارد که باید برای پیدا کردن شغل در این زمینه یاد بگیرید. در اینجا فقط چند برای شروع وجود دارد:

دفتر غیر متمرکز: یک پایگاه داده یا سیستمی که هیچ قدرت مرکزی حاکم یا کنترل آن ندارد

سیستم توزیع شده: یک سیستم متشکل از قطعات در بسیاری از رایانه های مختلف, که بخشی از یک شبکه و همکاری با یکدیگر

محاسبات توزیع شده: زیر مجموعه ای از علوم کامپیوتر اختصاص داده شده به مطالعه سیستم های توزیع شده

رمزنگاری: وسیله ای برای تامین امنیت ارتباطات درون یک شبکه تا تنها گیرنده مورد نظر - یک سیستم کامپیوتری - بتواند آن را تفسیر کند

4. پرورش سایر مهارت های تکنولوژیکی

اگر شما در حال تلاش برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهندهٔ بلاکچین هستید، لازم است که مهارت‌های فنی خاصی در حال حاضر در آن قرار داشته باشید. یک توسعه دهنده باید پس زمینه برنامه نویسی داشته باشد و زبان هایی مانند جاوا اسکریپت و Solidity را بداند. این مهارت ها برای طراحان بلوچین UX و برخی نقش های دیگر نیز مهم هستند.

درک فرایندها، روش ها و شیوه هایی مانند DevOps و چابک نیز کمک خواهد کرد زیرا بسیاری از تیم های بلوچین از آنها در چرخه توسعه استفاده می کنند.

5. به یک جامعه بلوچین بپیوندید

جوامع بلاکچین به شما کمک می کنند تا مهارت های خود را پرورش دهید و رشد دهید. شما می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و از آنها یاد بگیرید، همچنین شبکه و فرصت ها را در این زمینه پیدا کنید. آنها همچنین می توانند برای مسایل جمع‌سپاری و راه حل هایی برای مشکلات مفید باشند.

برخی از جوامع بلاکچین اختصاصی وجود دارد، اما شما همچنین می توانید جامعه Blockgeeks خود را پیدا کنید.

نتیجه گیری - ساخت حرفه ای بلوچین 101

بلاکچین هنوز یک میدان نسبتا جدید است و هر روز فرصت های فراوانی در حال ظهور است. در حالی که شما احتمالا دریافت برخی از آموزش های خود را در فن آوری در کار, آن را نیز مهم است که خود را با آن آشنا تا آنجا که ممکن است به منظور خود را یک نامزد مناسب. همچنین، با توجه به اینکه بلوچین هنوز در حال تکامل است، شما باید یادگیری را حفظ کنید و با روند و شیوه های فعلی مرتبط با آن آشنا شوید.

Andrew Zapotochny
CEO at BlockGeeks

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16 bl

1
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In