Bitcoin Halving: The Most Important Date In Bitcoin

Updated on: April 22nd, 2020
This content has been Fact-Checked.

در این راهنما، ما یاد خواهیم گرفت که چرا نصف بیت کوین اتفاق می افتد و چگونه قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد.

بعد از هر ۲۱۰٫۰۰۰ بلوک، بیت کوین از طریق فرایندی به نام «نصف کردن» عبور می کند. این مکانیزم توسط ساتوشی ناکاموتو به پروتکل متصل شد. پس از اینکه یک پروتکل از طریق «نصف کردن» عبور می کند، عرضه بیت کوین های جدید را به نصف کاهش می دهد و پاداش های تولید بلوک معدنچی را نیز نصف می کند.

نیمه بیت کوین چیست؟

به طور خاص، پروتکل Bitcoin پاداش بلوک بیت کوین را به نصف کاهش می دهد. هر بار که یک نیمه بیت کوین رخ می دهد، معدنچیان شروع به دریافت 50٪ کمتر BTC برای تایید معاملات می کنند.

بیت کوین - 21 میلیون کلاه بالا

همانطور که قبلا می دانید، Bitcoin دارای یک کلاه بالای 21 میلیون است. به عبارت دیگر، تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت که همیشه وجود خواهد داشت. بنابراین، چرا Bitcoin در وهله اول کلاه بالایی دارد؟ Ripple CTO دیوید شوارتز می گوید که سه دلیل وجود دارد:

پول فیات بسیار تورمی در طبیعت است. فدرال رزرو دلار آمریکا را کنترل می کند. هر زمان که آنها می خواهند برای تنظیم عرضه, آنها به سادگی می توانید پول نقد بیشتری را به سیستم تزریق. بسیاری از مردم این را به عنوان یک عمل بسیار غیر اخلاقی می دانند. به همین دلیل است که ناکاموتو یک کلاه بالایی را به سختی کدگذاری می کند تا مطمئن شود هیچ کس نمی تواند به طور تصادفی عرضه بیت کوین را همانطور که می بینند، باد کند.

وقتی بیت کوین برای اولین بار طراحی شد، مشخص نبود که آیا در وهله اول پذیرفته خواهد شد یا نه. با تثبیت عرضه، سرمایه گذاران آینده نگر تشویق شدند تا Bitcoins را قبل از اینکه از بین برود، بدست آورند.

در نهایت، به نوعی برای توزیع ارز مورد نیاز بود. معدنچیان در ابتدا از قدرت محاسباتی خود برای توزیع بیت کوین استفاده خواهند کرد. پس از اینکه تمام سکه ها استخراج شده اند، هزینه های معامله می تواند برای تضمین نشانه گذاری بیت کوین انجام شود.

بیت کوین - درک معدن و کاهش قیمت

داشتن یک کلاه 21 میلیون تضمین می کند که Bitcoin یک دارایی تورم است، در مقایسه با یک تورم. در هسته بیت کوین مفهوم معدن نهفته است. ما کاملا مطمئن هستیم که شما باید این اصطلاح را شنیده باشید و حتی ممکن است با آنچه در متن بیت کوین به معنای آن آشنا باشید.

برای کسانی که نمی دانند، معدن فرایندی است که با آن گره های خاصی به نام «معدنچیان»، از تجهیزات تخصصی معدن برای حل پازل های سخت رمزنگاری استفاده می کنند.

وقتی تراکنش را در بیت کوین می فرستید، در جایی به نام «mempool» در صف قرار می گیرد. معدنچیان این معاملات را از mempool انتخاب می کنند و بلوک خود را تشکیل می دهند. اگر بلوک حداقل الزامات را برآورده کند، آن را به بلوچین بیت کوین اضافه می شود. شما باید در نظر داشته باشید که معدن به شدت منابع فشرده است. این هزینه های زیادی از برق و پول به بیت کوین معدن. فرض بر این است که پاداش بلوک از لحاظ اقتصادی معدنچیان را برای شرکت در روند معدن تشویق کند.

اگر مکانیسم توقف وجود نداشته باشد، معدنچیان می توانند، از لحاظ نظری، تمام بیت کوین ها را در جهان از بین ببرند، به طور کامل معادله کلی تقاضای عرضه را از بین ببرند

یک راه طفره اندک- عرضه و تقاضا

قبل از اینکه شروع کنیم، بیایید یک درس کوتاه در اقتصاد 101 به شما بدهیم. یکی از اساسی ترین اصول در اقتصاد خرد، «عرضه و تقاضا» است.

معادله عرض/تقاضا بیان می کند که با توجه به همه چیز برابر است، در یک بازار رقابتی، قیمت یک محصول خاص تا زمانی که به تعادل اقتصادی برسد، در جایی که مقدار مورد نیاز برابر با مقدار عرضه شده است.

بنابراین، این به دو موقعیت منجر می شود:

عرضه بالا است و تقاضا کم است، که منجر به کاهش قیمت دارایی/محصول می شود.

عرضه کم است و تقاضا بالا است، که منجر به افزایش قیمت دارایی/محصول می شود.

اگر معدنچیان مجاز به بی رویه بیت کوین ها باشند، به طور نمادین عرضه گردش خود را افزایش می دهد و قیمت آن را در روند کاهش می دهد. به همین دلیل است که مکانیزم نیمه بیت کوین به پروتکل برای نظارت بر عرضه گردش به سختی کدگذاری شده است.

آیا می توانید هزینه های معامله برای پاداش بلوک را جبران کند؟

در اینجا یک مرور کلی از برنامه نصف بیت کوین است:

2009: پاداش استخراج بیت کوین از 50 BTC در هر بلوک شروع می شود

28 نوامبر 2012: اولین نیمه بیت کوین برای کاهش پاداش معدن به 25 BTC اتفاق می افتد

9 ژوئیه 2016: نیمه دوم پاداش معدن را به 12.5 BTC می برد

2020: نیمه سوم پاداش را به 6.25 BTC کاهش می دهد.

با این برآورد، آخرین بیت کوین پس از رویداد نیمه 64 استخراج می شود که باید در حدود 2140 انجام شود. پس از آخرین بیت کوین استخراج می شود، معدنچیان به جای پاداش بلوک، به طور کامل بر هزینه های معامله به عنوان وسیله درآمد تکیه می کنند.

در حالی که هزینه های تراکنش در مقایسه با پاداش های بلوک کوچک هستند. با این حال، بین دسامبر 2017 و ژانویه 2018، در یک نقطه، میانگین هزینه معامله به $54 افزایش یافت. دلیل این که این اتفاق می افتد بسیار ساده است.

اين سناريو رو در نظر بگير هنگامی که تقاضا بالا می رود، تعداد معاملات در خوشه mempool بیت کوین نیز در صف قرار می گیرند. با این حال، بلوک های بیت کوین با اندازه 1 مگابایت محدود می شوند، بنابراین تنها تراکنش های زیادی وجود دارند که می توانند به هر بلوک متعهد شوند. برای دور زدن این، فرستنده ها می توانند هزینه های تراکنش خود را افزایش دهند تا معدنچیان را تشویق کنند تا به آنها درمان ترجیحی بدهند.

بنابراین، در حدود 2140، ما می توانیم تقاضای Bitcoin را به دلیل دلایل زیر انتظار داشته باشیم:

بدون سکه های جدید: اولا، از آنجا که سکه های جدیدی وجود نخواهد داشت که خود را به بازار تزریق کند. این باید اساسا ارزش بیت کوین را درک کند و تقاضای کلی آن را افزایش دهد. به همین دلیل است که ارزش هزینه های معامله نیز باید افزایش یابد.

از موارد استفاده کنید: تصور کنید که در حدود 2140، تعداد موارد استفاده برای Bitcoins بسیار کمی افزایش خواهد یافت. با افزایش تعداد موارد استفاده، حجم تراکنش نیز باید افزایش یابد. این به نوبه خود منجر به افزایش هزینه های معامله نیز می شود.

چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی بیت کوین نیمه شود؟

#1 پایداری معدن

اولین نکته ای که هنگام قضاوت در مورد تاثیر نصف شدن بررسی می شود، پایداری معدن سیستم است. همانطور که قبلا اعلام کردیم، معدنچیان نقش مهمی در اکوسیستم Bitcoin ایفا می کنند. معدنچیان در کنار استخراج بلوک های جدید و کمک به تراکنشها مسئول کل نگهداری شبکه هستند. این جایی است که ما باید در مورد «هاشرات» صحبت کنیم.

هاشرات اصطلاح مورد استفاده برای توصیف توانایی محاسباتی یک شبکه است. بالاتر hashrate، بیشتر سرعت و امنیت شبکه. برعکس، hashrate را پایین بیاورید و سرعت و امنیت شبکه را کاهش دهید.

اگر معدنچیان به طور ناگهانی تصمیم به ترک شبکه داشته باشند، ممکن است موارد زیر رخ دهد:

شبکه مسدود خواهد شد، زیرا معاملات پردازش نخواهد شد زیرا هیچ کس هیچ بلوک را استخراج نخواهد کرد.

یک کارتل معدن قدرتمند می تواند با استفاده از حشرت برتر خود را به بیش از شبکه بیت کوین از طریق یک حمله 51%.

بنابراین، همه اینها را در ذهن داشته باشید، هنگامی که شما در نظر می گیرید که معدنچیان به عنوان منبع اصلی درآمد به پاداش های بلوک بستگی دارند، چگونه آنها با وقایع نصف شدن برخورد می کنند؟ آیا, آنها به سادگی ترک شبکه به کاهش تلفات خود را و یا آنها سرباز در برای خوب از شبکه?

خب... بذار يه نگاهي بندازيم. ما تمام نمودارها را از BitinfoCharts خواهیم گرفت.

2012 - نیمه

Bitcoin Halving: The Most Important Date In Bitcoin

خب، بعد از اون اتفاق نصف شدن چي شد؟ خوب، ابتدا، بیایید نگاهی به اثرات بر روی هشیرات بیندازیم. در عرض دو هفته، هاشرات شبکه از 27.61 ضربه بر ثانیه به 19.98 ضربه در ثانیه کاهش یافت، اما پس از آن، پس از آن، هرات به طور پیوسته به 60 ضربه در ثانیه افزایش یافت. بنابراین، همانطور که می بینید، شبکه در نهایت پس از یک قطره اولیه بهبود یافت.

Bitcoin Halving: The Most Important Date In Bitcoin

حالا بیایید به سودآوری معدن نگاه کنیم. همانطور که می بینید، سودآوری معدن پس از نصف شدن کاهش یافت. با این حال، آن را موفق به بهبود در عرض چهار ماه.

2016 - نصف شدن

در حال حاضر، اجازه دهید به اثرات نیمه 2016 در شبکه hashrate نگاه کنیم. هَشرات از 56/1 تا 40/ثانیه کاهش یافت، اما در طی هفت ماه به 85/3 درصد هَش بر ثانیه بهبود یافت.

Bitcoin Halving: The Most Important Date In Bitcoin

با این حال، نمودار سودآوری معدن به عنوان یک تصویر مثبت به عنوان نمودار hashrate نیست. همانطور که می بینید، آن را تبدیل به طور قابل توجهی کمتر سودآور برای من بیت کوین پست 2016 نیمه.

معدنچیان بیت کوین چگونه می توانند سودآور باشند؟

مراحل زیادی وجود دارد که معدنچیان می توانند سودآور باشند:

معدنچیان می توانند سخت افزار های کارآمد انرژی مانند Dragonmint T16 و Antminer S9 را انتخاب کنند. این ASIC ها قدرت پردازش بالا را با مصرف انرژی پایین تر ارائه می دهند.

معدنچیان می توانند عملیات معدن خود را به مناطق با آب و هوای سرد و برق ارزان منتقل کنند. مناطق سردتر اجازه خواهد داد که کارگران معدن برای کاهش مصرف انرژی از سیستم های خنک کننده به شدت, برخی از شرکت های معدن به مکان هایی مانند Olaanbaatar, مغولستان, و براتسک در روسیه نقل مکان کرد, که در آن آب و هوا سرد است و برق ارزان است.

معدنچیان همچنین می توانند منابع جایگزین برق را برای کمک به قدرت عملیات خود انتخاب کنند.

#2 قیمت بیت کوین

در نهایت، سوال بزرگ که همه می پرسند. آیا قیمت بیت کوین پس از گذشت یک رویداد نصف شدن، افزایش می یابد؟ پس از نیمه 2012، قیمت BTC/USD به طور خلاصه از $11 به $12 قبل از سقوط به $1,038 در یک سال افزایش یافت. این یک افزایش 9.336.36% در قیمت است.

سپس، بلوک های 210,000 بعد، در ماه ژوئیه 2016، Bitcoin از طریق افزایش قیمت دیگری رفت. از 9 ژوئن تا 9 ژوئیه 2016، BTC/USD از $576 به $650 افزایش یافت، زیرا خریداران Bitcoin را در پیش بینی نیمه آماده کردند. قیمت پس از آن سرعت را افزایش داد و دقیقا یک سال بعد در 9 ژوئیه 2017 به $2,526 رسید. این یک افزایش 288.60 درصدی در ارزش گذاری است.

در اینجا یک مرور کلی از اثرات 2012 و 2016 حوادث نصف شدن است.

بنابراین، در حالی که Bitcoin شاهد افزایش قیمت پس از پایان 2016 بود، آن را به عنوان قابل توجهی به عنوان نیمه 2012-بود. به گفته کارشناسان، این اتفاق افتاد زیرا هر کس در جامعه به شدت پیش بینی می کرد، بنابراین هر اقدام قیمت مورد انتظار قبلا در آن صورت گرفت.

به همین دلیل است که تعجب آور نخواهد بود اگر اقدام قیمت بیت کوین رویداد نصف 2020 را پست کند، این تعجب آور نیست. پس بیایید به سمت دیگر معادله نگاه کنیم. استدلال علیه رویداد نیمه ای که قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد چیست؟

آیا قیمت بیت کوین تغییر خواهد کرد؟

وضعیت فعلی Bitcoin بسیار متفاوت از 2016 و 2012 است. مسائل خاصی وجود دارد که ما باید در نظر بگیریم تا بدانیم که چرا نصف ممکن است قیمت بیت کوین را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار ندهد:

معدنچیان ممکن است پاداش های بلوک خود را به جای نگه داشتن به آن در زمانی که بازار به بالا است.

Bitcoin در حال حاضر معاملات آتی دارد. از آنجا که معامله گران آتی نیازی به بیت کوین واقعی برای انجام معاملات خود ندارند، این باعث می شود که حجم BTC استخراج بسیار کمتر اهمیت داشته باشد.

مقدار حجم بیت کوین استخراج شده در مقایسه با حجم کل معامله شده، ناچیز است. در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶، نسبت آن به این اندازه اریب نبود. با این حال، امروزه میلیون ها بیت کوین روزانه معامله می کنند. بنابراین، حتی اگر پاداش بلوک از 12.5 به 6.25 کاهش یابد، تفاوت زیادی ایجاد نخواهد کرد. با حضور موسسات در بازار، حجم معاملات بیت کوین بالاتر از همیشه است.

نصف بیت کوین - نتیجه گیری

نصف بیت کوین در هسته اصلی پروتکل قرار دارد. بهش فکر کن. نیمه تضمین می کند که کیفیت آن را حفظ می کند. این اطمینان حاصل می کند که از نظر ایدئولوژیک مخالف ارز فیات باقی می ماند، که طبیعت تحت کنترل مرکزی و تورمی قرار می گیرد.

ساتوشی ناکاموتو تضمین کرده بود که حتی پس از اینکه تمام بیت کوین ها استخراج شده اند، tokenomics داخلی هنوز شبکه را حفظ خواهد کرد. هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا بیت کوین در واقع سابقه تاریخی خود را دنبال می کند و ارزش گذاری آن را افزایش می دهد یا عوامل جدید آن را نگه می دارند.

Rajarshi Mitra
Rajarshi started writing in the blockchain space after listening to Andreas Antonopoulos’ podcast with Joe Rogan. A content generating machine, Rajarshi has been consistently producing high-quality guides and articles for us since late 2016. His articles have been shared extensively in social media and several start-ups have used his guide as learning material for their staff. He is continuously invited all over his country to give talks in various crypto seminars and conferences. He has gained a solid reputation as a speaker/educator on top of being one of the most promising writers in the crypto space. When he is not busy nerding out over the latest in the blockchain/crypto space, he is usually busy watching re-runs of top gear and MMA.

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16

0
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In