Blockchain Government Use cases - [Algorand, ICON, Power Ledger, and RSK]

Blockchain Government Use cases - [Algorand, ICON, Power Ledger, and RSK]

دولت‌ها از سراسر جهان در حال گرم کردن پتانسیل استفاده از پرونده‌های دولت زنجیره‌ی بلوکی هستند. به این ترتیب، دیگر تعجب آور نیست که پروژه های بیشتر و بیشتر با دولت ها همکاری کنند. در این راهنما، ما به چهار پروژه مختلف - Algorand، ICON، Power Ledger و RSK نگاه خواهیم کرد و ببینید که چه همه پیاده سازی های هیجان انگیز آنها در حال حاضر بر روی آن کار می کنند.

آلگوراند

آلگوراند که توسط سیلویو میکالی، برنده جایزه تورینگ تأسیس شده است، یک زنجیره بلوکی بدون مجوز و خالص اثبات سهام است که از بین نمی رود و برای ایجاد محصولات مالی نسل بعدی ایده آل است. SFB Technologies با زنجیره بلوکی آلگوراند همکاری خواهد کرد تا CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) از جزایر مارشال تحت عنوان پادشاه مارشالی (SOV) را توسعه دهد. SFB Technologies پروتکل Algorand را برای سرعت، مقیاس پذیری، و امنیت خود انتخاب کرد.

جیم واگنر، یکی از بنیانگذاران و CTO از SFB Technologies، اشاره کرد:

«آلگوراند پس از تحقیقات گسترده بازار از میان گزینه‌های پروتکل پیشرو انتخاب شد. این شرکت در حال حاضر چندین مورد استفاده از جریان اصلی را طراحی کرده است و به لطف ویژگی های منحصر به فرد خود، این پلت فرم دارای قابلیت های مورد نیاز برای صدور، مدیریت و توزیع SOV در سطح جهانی است.»

CBDC شکل دیجیتال پول بدون پشتوانه است که توسط بانک مرکزی کشور تولید خواهد شد و می‌تواند به عنوان مناقصه قانونی مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که جهان تکنولوژی را در بر می گیرد و یک رویکرد بدون پول نقد، چندین بانک مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی هستند که آیا آنها می توانند CBDC را برای تکمیل پول نقد صادر کنند یا خیر. مزایای بسیاری از استفاده از CBDC وجود دارد:

دو طرف قادر خواهند بود به طور مستقیم با یکدیگر معامله کنند، بدون نیاز به عبور از یک واسطه مانند یک بانک.

هر شهروند می تواند یک آدرس عمومی عمومی برای نگه داشتن سکه های خود ارائه دهد. این می تواند یک راه طولانی در بانکداری unbanked.

از آنجا که CBDC مبتنی بر بلاکچین است، تراکنش ها شفاف هستند و هر سکه ای را می توان به منبع خود بازگرداند.

چندین کشور مانند چین، فرانسه، تایلند و... در حال کار بر روی نسخه‌های خاص خود از CBDCs هستند. دولت جزایر مارشال با نگاهی خاص به SOV بر آن نظارت خواهد کرد و عرضه آن در هر سال با نرخ ثابت 4% رشد خواهد کرد تا تورم را بررسی کند. SOV به جزایر مارشال اجازه خواهد داد تا با گردش در کنار دلار آمریکا به نحو مؤثری در اقتصاد جهانی فعالیت کنند.

شمایل

ICON یک شبکه غیر متمرکز است که هدف آن اتصال چند زنجیره بلوکی از سراسر جهان و حل مشکل قابلیت همکاری در فضا است. این برنامه قصد دارد این کار را از طریق تکنولوژی «Loopchain» خود انجام دهد و از طریق قراردادهای هوشمند در زمان واقعی به ارتباطات متقابل زنجیره ای دست یابد. تمام جوامعی که بخشی از جمهوری ICON خواهند شد از طریق قراردادهای هوشمند به هم پیوسته خواهند بود.

ICON یکی از پروژه‌های بزرگ کره جنوبی است. همانطور که شما احتمالا آگاه هستند, کره جنوبی یکی از مهمترین و رمزنگاری است/blockchain کشورهای مترقی در جهان. به همین دلیل تعجب آور نیست که ICON روابط خوبی با دولت دارد. همانطور که در این پست متوسط برجسته شده است، ICON از سال 2016 با دولت رابطه کاری داشته است. ICON شریک اصلی فناوری بلاکچین دولت است و بر روی چندین پروژه تحت حمایت دولت در صنایع بیمه، بهداشت و درمان، خدمات گمرکی و آموزش کار می کند و از وزارت ایجاد و علوم و وزارت علوم، فناوری اطلاعات و ارتباطات و برنامه ریزی آینده کمک مالی دریافت می کند. .

کمیته انتخابات ملی کره

در ژوئیه ۲۰۱۸، ICON به عنوان مشاور فناوری زنجیره بلوکی برای 'ساخت سیستم انتخابات نسل بعدی مبتنی بر فناوری اطلاعات اطلاعاتی 'انتخاب شد که توسط آژانس جامعه ملی اطلاعات کره راه اندازی شد و تحت نظارت کمیسیون انتخابات ملی کره (NEC) قرار گرفت. به عنوان یک مشاور، ICON تخصص خود را در ساخت یک سیستم رای گیری مبتنی بر بلوکچین و شمارش رای ارائه داد.

آیکون و دولت کلان‌شهری سئول

ICON و پارک وون-سون شهردار سئول در مورد ایده ایجاد یک سکه سئول یا S-Coin بحث کرده‌اند. سکه خواهد شد در دولت های شهری سئول استفاده. دولت سئول همچنین پروژه‌ای به نام «پروژه نمایشی زنجیرهٔ بلوکی سئول» را سفارش داد که از آن ICON به عنوان اپراتور انتخاب شد.

نماد و علامت زنجیره ای

ICON و Cyberdigm همکاری کردند تا Chain Sign را توسعه دهند، یک پلتفرم قرارداد مبتنی بر بلاکچین که اجازه می دهد قراردادهای قانونی الزام آور به صورت دیجیتالی امضا شوند. این است که توسط loopchain طراحی شده و بهره وری هزینه و ایمنی دستکاری خود را به یک لیست از مشتریان ثابت کرده است, از جمله مقامات نظارتی دولت, خدمات نظارت مالی (FSS), و سامسونگ الکترونیک. در واقع، زمانی که دولت متروپولیتن سئول آزمایشگاه فین‌تک را راه‌اندازی کرد، امضای تفاهم نامه آن از طریق امضای زنجیره‌ای توسط شهردار سئول و مدیر خدمات نظارت مالی صورت گرفت.

سایر ابتکارات دولت

ICON دو بار از دولت کره جنوبی کمک مالی دریافت کرده‌است:

در آموزش و پرورش آن U-سکه توسط وزارت ایجاد و علوم در آوریل 2017.

در پروژه بیمه خود توسط وزارت علوم, فناوری اطلاعات و ارتباطات و برنامه ریزی آینده نیز در آوریل 2017.

وزارت اطلاعات و ارتباطات و آژانس توسعه اینترنت کره (KISA) اعلام کردند که لوپچین می‌تواند برای پردازش فرایند کشتیرانی تمام کالاهای وارداتی تجارت الکترونیک کره جنوبی اجرا شود.

پاور لجر

پاور لجر مستقر در استرالیا در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد و یک پلتفرم تجاری انرژی برای فروش غیرمتمرکز و خرید انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم می‌کند. نرم‌افزار اختصاصی پاور لجر هم‌اکنون در کشورهای متعددی از جمله استرالیا، تایلند، هند، ژاپن، و ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پاور لجر و تایلند

پاور لجر با کسب و کار انرژی تجدیدپذیر تایلندی BCPG و ابزار تایلندی اداره برق شهری (MEA) برای تجارت انرژی خورشیدی پشت بام بین یک مدرسه بین المللی، مجتمع آپارتمانی، مرکز خرید و بیمارستان دندانپزشکی در بانکوک همکاری کرده است. به گزارش رویترز، این سیستم ظرفیت تولید کل ۶۳۵ کیلو وات را دارد.

مدیر عامل پاور لجر، دیوید مارتین، گفت:

«با فعال کردن تجارت در انرژی های تجدید پذیر، جامعه نیازهای انرژی خود را برآورده می کند، که منجر به کاهش صورتحساب برای خریداران، قیمت های بهتر برای فروشندگان و رد پای کربن کوچکتر برای همه می شود. مصرف کنندگان بیشتری را تشویق خواهد کرد که تبدیل به انرژی تجدید پذیر شوند، زیرا هزینه را می توان با فروش انرژی اضافی به همسایگان جبران کرد.»

پلت فرم Power Ledger برای هر شرکت کننده نسل، مصرف و موقعیت تجاری را نظارت و تجسم می کند و بیانیه ای از اطلاعات استفاده را برای اهداف صورتحساب فراهم می کند.

پاور لجر و استرالیا

WA دولت توسعه زمین DevelopmentWa خواهد شد همکاری با پاور لجر، دانشگاه کرتین، و ابتکار دولت استرالیا شهرستانها هوشمند برای ایجاد یک 100٪ توسعه مسکونی انرژی تجدید پذیر. این توسعه بخشی از دولت استرالیا شهر هوشمند و حومه ابتکار عمل است

Knutsford, شرق روستای DevelopmentWa خواهد بود ویترین برای توسعه درآمد مسکونی انرژی کارآمد. این دستگاه دارای یک شبکه تامین میکروگرید برای آب و برق و یک باتری 670 کیلووات ساعت در محل است. پاور لجر یکی از بنیانگذاران، دیوید مارتین، گفت:

«صنعت املاک است در یک موقعیت منحصر به فرد به درایو تغییر انرژی از زمین تا. این پروژه نشان می دهد که چگونه توسعه دهندگان می توانند انتخاب های دقیق تر و کارآمد تر را هنگامی که آن را به خانه ها می آید انتخاب کنند.»

این ابتکار، امکان زندگی مقرون به صرفه و پایدار در استرالیای غربی را مثال می زند. مصرف انرژی توسط یک آزمایشگاه زنده در محل ردیابی و ارزیابی خواهد شد.

رسک

روت‌استاک (RSK) یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از طریق فناوری سیده‌چین به بلاکچین بیت کوین متصل می‌شود. Rootstock متولد شد تا با کاربردهای Ethereum (مدل Web3/EVM/solidity) سازگار باشد اما از بیت کوین به عنوان ارز رمزنگاری شده اساسی استفاده می کند. ایده پشت ایجاد RSK این بود که به Bitcoin Blockchain توابع قرارداد هوشمند. در هسته اصلی خود، Rootstock ترکیبی از:

یک ماشین مجازی قطعی منابع کامل (برای قراردادهای هوشمند) سازگار با EVM اتریوم.

دو طرفه pegged bitcoin sidechain (برای BTC تجارت را گرانتر) بر اساس یک فدراسیون قوی.

یک پروتکل اجماع ادغام معدن SHA256D (برای امنیت اجماع با تکیه بر معدنچیان بیت کوین) با فاصله بلوک 30 ثانیه‌ای. (برای پرداخت سریع).

یکی از پروژه های شناخته شده تر در فضا، جای تعجب نیست که RSK در چندین پروژه دولتی درگیر است. به عبارت ساده‌تر، RSK از فناوری Blockchain برای دولت‌ها به روش‌های مختلفی استفاده می‌کند.

RSK و بانک مرکزی آرژانتین

بانک مرکزی آرژانتین (BCRA) در حال حاضر بر روی یک اثبات مفهوم (POC) کار می کند که توسط تکنولوژی RSK طراحی شده و امکان ردیابی نهایی ادعاهای بدهی حساب را فراهم می کند. POC در چارچوب میزگرد نوآوری مالی 2019 BCRA قرار دارد و توسط گروه بلاکچین که شامل آزمایشگاه های IOV، گروه صبرا، بانکو د لا Provincia de Córdoba، BBVA، ICBC، بانکو سانتاندر، BYMA، بین بانکی و رد لینک است ساخته خواهد شد.

این POC نیاز به یک همکاری کاری بین بازیگران مختلف صنعت، مانند بانک ها، clearinghouss، عوامل مالی، و ارائه دهندگان این فن آوری. راه حل این است که توسط شرکت کنندگان به طور گسترده ای مورد آزمایش قرار می گیرد تا زنده ماندن این فن آوری حل مشکلات یکپارچه سازی فرایند در زمان واقعی بین بانک ها و بازیگران سیستم است. پس از آزمایش، مشخص خواهد شد که آیا بانک های بیشتری می توانند به شبکه ملحق شوند یا خیر. امید است که از طریق آزمایش های عملی، این ابتکار به صنعت کمک کند تا تکنولوژی بلاکچین و پتانسیل واقعی آن را درک کند.

RSK و Gasnet

تنظیم کننده گاز ملی آرژانتین، Enargas، به Gasnor، یک توزیع کننده گاز طبیعی با بیش از 2 میلیون کاربر، اجازه خلبان یک پلت فرم صدور گواهینامه مبتنی بر قرارداد هوشمند را داده است. آزمایشگاه IOV با سازنده نرم‌افزار Grupo Sabra برای راه اندازی یک پلتفرم بلاکچین مجاز به نام «Gasnet» همکاری کرد. Gasnet در یک نسخه سازمانی از شبکه قرارداد هوشمند RSK اجرا خواهد شد و برای امنیت و سرعت بخشیدن به فرآیندهای صدور گواهینامه گاز آرژانتین طراحی شده است.

تحت شبکه کنسرسیوم Gasnet هر دو Gasnor و Enargas یک گره شبکه را اجرا می‌کنند و اسناد صدور گواهینامه و جزئیات تراکنش می‌توانند با سهولت بین آن‌ها پرواز کنند. هر دو آزمایشگاه IOV و Grupo Sabra معتقد است که در حالی که سیستم فقط با صدور گواهینامه آغاز خواهد شد، اکوسیستم مشترک Gasnet می‌تواند هر تعداد از خدمات را تسهیل کند. پایگاه داده می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به طور غیرقابل تغییر اعتبار Gasnet Technician را ذخیره کند، که می تواند در نصب ایمن گاز بسیار مفید باشد. Gasnet در نهایت قصد دارد به پایگاه داده مشترک برای کل اکوسیستم توزیع گاز آرژانتین، برای همه نه شرکت تنظیم شده در آرژانتین تبدیل شود.

از زمانی که توسعه در سال 2019 آغاز شده است، Gasnet فرآیند Onboarding را 25 درصد زمان کارآمد تر کرده است و انتظار دارد که صرفه جویی در زمان 40٪ زمانی که همه ذینفعان با تکنولوژی خراشیده شوند. علاوه بر این، آزمایشگاه IOV معتقد است که اقتصاد آرژانتین از صرفه جویی در هزینه اجتناب ناپذیر بهره مند خواهد شد. گاز نشان دهنده 57٪ از بخش انرژی است و «تاثیر مستقیم بر توسعه عرضه و بر هزینه های فرض شده توسط تقاضا».

RSK و سیستم عامل شهر

OS City یک شرکت govtech است که تکنولوژی نرم افزار را برای پرورش یک آینده پایدار شهری از طریق تحول دیجیتال دولت ها ایجاد و سرپرستی می کند. این شرکت توسط دکترا در علوم سیاسی و هوش مصنوعی تاسیس شده است و از جدیدترین فن آوری ها استفاده می کند تا:

بهبود کارایی و اعتماد دولت.

آینده ای پایدارتر بسازیم.

این ابتکار پشتیبانی و به رسمیت شناختن از امثال یونیسف نوآوری، دانشگاه تکینگی، WEF، گوگل و غیره دریافت کرده است و به پرورش نسل بعدی شهرهای هوشمند در کشورهایی مانند مکزیک، آرژانتین، شیلی، برزیل و کلمبیا کمک خواهد کرد.

OS City به دلیل ساختار تکه ای از دولت های جهان شکل گرفت. با توجه به عدم همکاری در ادارات دولتی، تمایل به تبدیل شدن به تنگنایی برای رونق زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی دارند. سیستم عامل شهر تصمیم به کار با RSK به دلیل:

این مزایای شبکه امن ترین را با فضایل یک سازمان قوی ترکیب می کند.

این سازمان به سازمان ها کمک می کند تا زیرساخت های فناوری خود را بسازند در حالی که از قفل شدن فروشنده ها اجتناب می کند، هزینه ها را کاهش می دهد و محیط های IT قابل مقیاس و پایدار را ایجاد می کند

مزایای سیستم عامل شهر:

دولت ها را قادر می سازد تا حدود 20 درصد از نشت درآمد را بازیابی کنند.

افزایش بهره وری کارگران دولت جهانی برای صرفه جویی تا $3.5T در سال است.

ارائه یک تجربه واحد و بهتر برای کارگران و اجزای تشکیل دهنده برای افزایش رضایت و عواید دولت تا 10 درصد در اقتصادهای در حال توسعه.

نتیجه گیری: موارد استفاده از دولت بلاکچین

دولت ها از سراسر جهان به چشم انداز یکپارچه سازی فن آوری زنجیره بلوکی و تمرکز زدایی گرم شده اند. این برای تصویب جریان اصلی این فن آوری بسیار حیاتی است. پروژه هایی مانند RSK، ICON، Power Ledger و Algorand راه را برای همکاری های بیشتر دولت و بلاکچین در پایین خط هموار کرده اند.

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16

2,640
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In