Proof of Work vs Proof of Stake: Basic Mining Guide

Updated on: June 19th, 2020
This content has been Fact-Checked.

הוכחת עבודה לעומת הוכחת כף המאזניים: לאחרונה אולי שמעת על הרעיון לעבור מקונצנזוס Ethereum מבוסס על מערכת הוכחת עבודה (שבוי) לאחד המבוסס על מה שנקרא הוכחת כף המאזניים.

במאמר זה, אני אסביר לך את ההבדלים העיקריים בין הוכחת עבודה לעומת הוכחת Stake ואני אספק לך הגדרה של כרייה, או את התהליך מטבעות דיגיטליים חדשים משתחררים דרך הרשת.

כמו כן, מה ישתנה לגבי טכניקות כרייה אם הקהילה Ethereum מחליט לעשות את המעבר מ "עבודה" ל "יתד"?

מאמר זה רוצה להיות מדריך בסיסי להבנת הבעיה לעיל. אם אתם מחפשים הדרכה מפורטת יותר, אנא בדקו קורסים blockchain שלנו על Ethereum.

מהי הוכחת העבודה?

קודם כל, בואו נתחיל עם הגדרות בסיסיות.

הוכחת עבודה היא פרוטוקול בעל המטרה העיקרית של הרתעה מתקפות סייבר כגון מתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS) אשר יש את המטרה של מתיש את המשאבים של מערכת מחשב על ידי שליחת בקשות מזויפות מרובות.

מושג ההוכחה של עבודה קיים עוד לפני bitcoin, אבל סאטושי Nakamoto מיושם טכניקה זו על שלו/לה - אנחנו עדיין לא יודעים מי Nakamoto באמת — מטבע דיגיטלי מהפכה בדרך בה נקבעות עסקאות מסורתיות.

למעשה, רעיון השבויים פורסם במקור על ידי סינתיה Dwork ומוני נאור בשנת 1993, אבל המונח "הוכחת עבודה" נטבע על ידי מרקוס Jakobsson וארי ג'ולס במסמך שפורסם בשנת 1999.

אבל, חוזר עד כה, הוכחת עבודה היא אולי הרעיון הגדול ביותר מאחורי נייר Bitcoin הלבן של Nakamoto — שפורסם בחזרה בשנת 2008 — משום שהיא מאפשרת קונצנזוס אמין ומופץ.

רכבת להפוך מפתח Blockchain התחל ניסיון חינם שלך היום!

מה זה קונצנזוס אמין ומופץ?

מערכת קונצנזוס מבוזרת ואמינים פירושה שאם ברצונך לשלוח ו/או לקבל כסף ממישהו שאינך צריך לסמוך עליו בשירותי צד שלישי.

כאשר אתה משתמש בשיטות תשלום מסורתיות, אתה צריך לסמוך על צד שלישי כדי לקבוע את העסקה שלך (למשל ויזה, מאסטרקארד, PayPal, בנקים). הם שומרים רישום פרטי משלהם אשר מאחסן היסטורית עסקאות יתרות של כל חשבון.

הדוגמא הנפוצה להסביר טוב יותר התנהגות זו היא כדלקמן: אם אליס שלחה לבוב 100 דולר, שירות הצד השלישי המהימן יחייב את החשבון של אליס ואת האשראי של בוב, כך ששניהם צריכים לסמוך על צד שלישי זה הוא הולך לעשות את הדבר הנכון.

עם bitcoin וכמה מטבעות דיגיטליים אחרים, לכל אחד יש עותק של ספר החשבונות (blockchain), ולכן אף אחד לא צריך לסמוך על צדדים שלישיים, כי כל אחד יכול לאמת ישירות את המידע שנכתב.

הוכחת עבודה וכרייה

הולך עמוק יותר, הוכחת עבודה היא דרישה להגדיר חישוב מחשב יקר, המכונה גם כרייה, שצריך להתבצע על מנת ליצור קבוצה חדשה של עסקאות אמינים (בלוק שנקרא) על ספר מבוזר בשם blockchain.

כרייה משמשת שתי מטרות:

כדי לאמת את הלגיטימיות של עסקה, או הימנעות מה שנקרא פעמיים ההוצאות;

כדי ליצור מטבעות דיגיטליים חדשים על ידי כורים מתגמלים לביצוע המשימה הקודמת.

כאשר אתה רוצה להגדיר עסקה זה מה שקורה מאחורי הקלעים:

עסקאות ארוזות יחד לתוך מה שאנחנו מכנים בלוק;

הכורים לוודא כי עסקאות בתוך כל בלוק הן לגיטימיות;

לשם כך, הכורים צריכים לפתור חידה מתמטית המכונה בעיה הוכחה של עבודה;

פרס ניתן לכורה הראשון שפותר כל בעיה בלוקים;

עסקאות מאומתות מאוחסנות בלוקצ 'ין הציבורי

זה "חידה מתמטית" יש תכונה מרכזית: אסימטריה. העבודה, למעשה, חייבת להיות קשה למדי בצד המבקש אבל קל לבדוק את הרשת. רעיון זה ידוע גם בתור פונקצית עלות CPU, פאזל לקוח, פונקצית תמחור חישובית או מעבד.

כל כורי הרשת מתחרים להיות הראשונים למצוא פתרון לבעיה המתמטית הנוגעת לחסום המועמד, בעיה שלא ניתן לפתור בדרכים אחרות מאשר באמצעות כוח הזרוע, כך בעצם דורש מספר עצום של ניסיונות.

כאשר כורה סוף סוף מוצא את הפתרון הנכון, הוא/היא מכריזה על זה לרשת כולה באותו זמן, מקבל פרס מטבע מבוזר (הפרס) המסופק על ידי הפרוטוקול.

מנקודת מבט טכנית, תהליך הכרייה הוא פעולה של hashing הפוך: הוא קובע מספר (nonce), ולכן אלגוריתם hash הצפנה של נתוני בלוק תוצאות פחות מסף נתון.

סף זה, שנקרא קושי, הוא מה שקובע את האופי התחרותי של כרייה: כוח מחשוב נוסף לרשת, גבוה יותר פרמטר זה עולה, הגדלת גם את המספר הממוצע של חישובים הדרושים כדי ליצור בלוק חדש. שיטה זו גם מגדילה את העלות של יצירת הבלוק, דוחפת כורים כדי לשפר את היעילות של מערכות הכרייה שלהם כדי לשמור על איזון כלכלי חיובי. עדכון פרמטר זה אמור להתרחש בערך כל 14 ימים, וכן בלוק חדש נוצר כל 10 דקות.

הוכחת העבודה אינה בשימוש רק על ידי blockchain bitcoin אלא גם על ידי ethereum ו blockchains רבים אחרים.

פונקציות מסוימות של הוכחת מערכת עבודה שונות משום שנוצרו במיוחד עבור כל blockchain, אבל עכשיו אני לא רוצה לבלבל את הרעיונות שלך עם נתונים טכניים מדי.

הדבר החשוב שאתה צריך להבין הוא שעכשיו מפתחי Ethereum רוצים להפוך את השולחנות, באמצעות מערכת קונצנזוס חדשה בשם הוכחת כף המאזניים.

מהי הוכחת כף המאזניים?

הוכחת המוקד היא דרך אחרת לאמת עסקאות המבוססות ולהשיג את הקונצנזוס המבוזר.

זה עדיין אלגוריתם, והמטרה היא זהה של הוכחת עבודה, אבל התהליך להגיע למטרה הוא שונה לגמרי.

הוכחת הרעיון הראשון יתד הוצעה בפורום bitcointalk בחזרה 2011, אבל המטבע הדיגיטלי הראשון להשתמש בשיטה זו היה Peercoin ב 2012, יחד עם ShadowCash, Nxt, BlackCoin, Nushares/Nubits, Qora ו Nav מטבע.

בניגוד הוכחה של עבודה, שבו האלגוריתם מתגמל כורים אשר לפתור בעיות מתמטיות במטרה אימות עסקאות ויצירת בלוקים חדשים, עם הוכחת המוקד, יוצר בלוק חדש נבחר בצורה דטרמיניסטית, בהתאם לעושר שלה, מוגדר גם כיתד.

אין פרס בלוק.

כמו כן, כל המטבעות הדיגיטליים נוצרים בעבר בהתחלה, ומספרם לעולם לא משתנה.

משמעות הדבר היא כי במערכת קופה אין גמול בלוק, ולכן, הכורים לקחת את דמי העסקה.

זו הסיבה, למעשה, זה כורים מערכת קופה נקראים זייפנים, במקום.

למה אתריום רוצה להשתמש קופה?

קהילת Ethereum והיוצר שלה, ויטליק Buterin, מתכננים לעשות מזלג קשה כדי לבצע מעבר מהוכחת עבודה להוכחת כף המאזניים.

אבל למה הם רוצים לעבור מאחד לשני?

בקונצנזוס מבוזר מבוסס על הוכחת עבודה, הכורים צריכים הרבה אנרגיה. עסקת ביטקוין אחת נדרשת אותה כמות של חשמל כמו הפעלת 1.57 משקי בית אמריקאים ליום אחד (נתונים מ 2015).

ועלויות האנרגיה האלה משולמות עם מטבעות פיאט, מה שמוביל ללחץ מתמיד כלפי מטה על ערך המטבע הדיגיטלי.

במחקר שנערך לאחרונה, מומחים טענו כי עסקאות bitcoin עשוי לצרוך חשמל רב ככל דנמרק עד 2020.

מפתחים מודאגים למדי על בעיה זו, וקהילת Ethereum רוצה לנצל את ההוכחה של שיטת יתד לצורה מבוזרת ירוקה יותר וזולה יותר של קונצנזוס.

כמו כן, תגמולים ליצירת בלוק חדש הם שונים: עם הוכחה של עבודה, הכורה עשוי להיות הבעלים של אף אחד המטבע הדיגיטלי הוא/היא כרייה.

בהוכחת כף המאזניים, זייפנים הם תמיד אלה שבבעלותם המטבעות שנטבעו.

כיצד נבחרים זייפנים?

אם קספר (ההוכחה החדשה של פרוטוקול קונצנזוס יתד) תיושם, יהיה קיים מאגר מאמת. משתמשים יכולים להצטרף למאגר זה כדי להיבחר כזייפן. תהליך זה יהיה זמין באמצעות פונקציה של קריאה לחוזה קספר ושליחת Ether — או המטבע שמפעיל את רשת Ethereum — יחד עם זה.

"אתה מקבל באופן אוטומטי מושרה לאחר זמן מה," הסביר ויטליק Buterin עצמו על פוסט משותף על Reddit.

"אין ערכת עדיפות עבור מקבל מושרה לתוך ברכת validator עצמה; כל אחד יכול להצטרף בכל סיבוב שהם רוצים, ללא קשר למספר של מצטרפים אחרים," הוא המשיך.

הפרס של כל מאמת יהיה "איפשהו סביב 2- 15%", אבל הוא עדיין לא בטוח.

כמו כן, בוטרין טען כי לא תהיה מגבלה שהוטלה על מספר מאמתים פעילים (או זייפנים), אבל זה יהיה מוסדר כלכלית על ידי חיתוך הריבית אם יש יותר מדי מאמתים ולהגדיל את הפרס אם יש מעט מדי.

מערכת בטוחה יותר?

כל מערכת מחשב רוצה להיות חופשי מן האפשרות של התקפות האקר, במיוחד אם השירות קשור לכסף.

אז, הבעיה העיקרית היא: הוכחת כף המאזניים בטוחה יותר מאשר הוכחת עבודה?

מומחים מודאגים לגבי זה, ויש כמה ספקנים בקהילה.

באמצעות מערכת הוכחה של עבודה, שחקנים רעים נחתכים הודות disincentives טכנולוגיים וכלכליים.

למעשה, תכנות התקפה לרשת שבוי הוא יקר מאוד, ואתה צריך יותר כסף ממה שאתה יכול להיות מסוגל לגנוב.

במקום זאת, אלגוריתם קופה שבבסיס חייב להיות חסין כדורים ככל האפשר כי, ללא עונשים במיוחד, הוכחה של רשת מבוססת עניין יכול להיות זול יותר לתקוף.

כדי לפתור בעיה זו, בוטרין יצר את פרוטוקול קספר, ותכנון אלגוריתם שיכול להשתמש במערך הנסיבות שבהן תוקף גרוע עלול לאבד את ההפקדה.

הוא הסביר: "סופיות כלכלית מושגת בקספר על ידי דרישת מאמתי להגיש הפקדות להשתתף, ולקחת את הפיקדונות שלהם אם הפרוטוקול קובע כי הם פעלו בדרך כלשהי אשר מפרה כמה כללים (" תנאי שוצף ")."

תנאי השסע מתייחסים לנסיבות לעיל או לחוקים שמשתמש אינו אמור לשבור.

הוכחת עבודה לעומת הוכחת המוקד: מסקנה

הודות מאמתי מערכת קופה לא צריך להשתמש בכוח המחשוב שלהם כי הגורמים היחידים המשפיעים על הסיכויים שלהם הם המספר הכולל של המטבעות שלהם ואת המורכבות הנוכחית של הרשת.

אז זה מתג עתידי אפשרי מ POW כדי קופה עשוי לספק את היתרונות הבאים:

חיסכון באנרגיה;

רשת בטוחה יותר כמו התקפות להיות יקר יותר: אם האקר רוצה לקנות 51% של המספר הכולל של מטבעות, השוק מגיב על ידי הערכה מחיר מהיר.

בדרך זו, קספר יהיה פרוטוקול הפקדת ביטחון שמסתמך על מערכת הסכמה כלכלית. צמתים (או מאמתים) חייבים לשלם פיקדון על מנת להיות חלק מהקונצנזוס הודות ליצירת בלוקים חדשים. פרוטוקול קספר יקבע את הסכום הספציפי של תגמולים שהתקבלו על ידי מאמתים הודות לשליטתו על פיקדונות ביטחוניים.

אם תוקף אחד יוצר בלוק "לא חוקי", הפיקדון שלו יימחק, וכן את זכותו להיות חלק מהקונצנזוס של הרשת.

במילים אחרות, מערכת האבטחה של קספר מבוססת על משהו כמו הימורים. במערכת מבוססת POS, הימורים הם העסקאות, על פי כללי הקונצנזוס, יגמול validator שלהם עם פרס כספי יחד עם כל שרשרת כי validator יש להמר על.

לכן, קספר מבוסס על הרעיון כי מאמתים יהיה להמר על פי ההימורים של האחרים ולהשאיר משוב חיובי כי הם מסוגלים מאיצים קונצנזוס.

Ameer Rosic
#SerialEntrepreneur, Investor, #Digitalmarketing Adviser and Cofounder of @Blockgks a #blockchain innovation hub

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16

1,504
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In