What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

Updated on: August 19th, 2020
This content has been Fact-Checked.
What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

تعریف: بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است، شکلی از پول نقد الکترونیکی. این یک ارز دیجیتال غیر متمرکز بدون یک بانک مرکزی یا مدیر واحد است که می تواند از کاربر به کاربر در شبکه بلوکچین بیت کوین همکار به همکار بدون نیاز به واسطه ها ارسال شود.

به روز رسانی/فروردین 2019

اگر می خواهید بدانید بیت کوین چیست، چگونه می توانید آن را دریافت کنید و چگونه می تواند به شما کمک کند، بدون اینکه وارد جزئیات فنی شوید، این راهنما برای شما مناسب است. این توضیح خواهد داد که چگونه سیستم کار می کند، چگونه می توانید از آن برای سود خود استفاده کنید، که برای جلوگیری از کلاهبرداری می کند. همچنین شما را به منابع هدایت می کند که به شما کمک می کند تا اولین قطعات ارز دیجیتال خود را ذخیره و استفاده کنید. اگر شما به دنبال چیزی حتی بیشتر در جزئیات هستید، لطفا دوره های بلاکچین ما را در بیت کوین بررسی کنید.

بیت کوین به طور خلاصه چیست؟

جای تعجب کوچک است که بیت کوین در سال 2008 درست پس از اشغال وال استریت بانک های بزرگ را متهم به سوء استفاده از پول وام گیرندگان، فریب مشتریان، تقلب سیستم و شارژ هزینه های تقلب. پیشگامان بیت کوین می خواستند فروشنده را مسئول کنند، واسطه را از بین ببرند، هزینه های بهره را لغو کنند، معاملات را شفاف کنند، فساد را هک کنند و هزینه ها را کاهش دهند. آنها یک سیستم غیر متمرکز ایجاد کردند، که در آن شما می توانید وجوه خود را کنترل کنید و بدانید که چه اتفاقی افتاده است.

بیت کوین در یک زمان نسبتا کوتاه آمده است. در سراسر جهان، شرکت ها، از جواهرات REEDS، یک زنجیره طلا و جواهر بزرگ در ایالات متحده، تا یک بیمارستان خصوصی در ورشو، لهستان، ارز خود را می پذیرند. کسب و کار میلیارد دلاری مانند دل، سفر، پی پال، و مایکروسافت انجام می دهند، بیش از حد. وب سایت ها آن را تبلیغ می کنند، نشریات مانند مجله Bitcoin اخبار خود را منتشر می کنند، انجمن ها درباره ارز رمزنگاری شده و سکه های آن معامله می کنند. دارای رابط برنامه نویسی کاربردی (API)، شاخص قیمت و نرخ ارز است.

مشکلات شامل دزد هک حساب، نوسانات بالا و تاخیر معامله است. از سوی دیگر، مردم کشورهای جهان سوم ممکن است بیت کوین قابل اطمینان ترین کانال خود را برای دادن یا دریافت پول پیدا کنند.

خرید بیت کوین

معیارهای کلیدی:

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

نکات کلیدی

اکتبر 31، 2008: مقاله سفید بیت کوین منتشر شده است.

3 ژانویه 2009: بلوک پیدایش استخراج می شود.

ژانویه 12، 2009: اولین معامله بیت کوین.

16 دسامبر 2009: نسخه 0.2 منتشر شد.

2010 نوامبر 6: کلاه بازار بیش از 1 میلیون تومان.

اکتبر 2011: Bitcoin چنگال برای اولین بار برای ایجاد Litecoin.

3 ژوئن 2012: بلوک 181919 با 1322 معاملات ایجاد شده است. این بزرگترین بلوک تا به امروز است.

ژوئن 2012: راه اندازی Coinbase.

27 سپتامبر 2012: بنیاد Bitcoin شکل گرفته است.

١٧ بهمن ١٣٩٢: Mt. هک کردن گاکس

ژوئن 2015: بیت مجوز تاسیس می شود. این یکی از مهم ترین مقررات ارز رمزنگاری شده است.

1 اوت 2017: Bitcoin دوباره چنگال برای تشکیل Bitcoin Cash.

اوت 23, 2017: SegWit فعال می شود.

سپتامبر 2017: چین تجارت BTC را ممنوع می کند.

دسامبر 2017: اولین قراردادهای آتی بیت کوین توسط بازارهای جهانی CBOE (CBOE) و بورس کالای شیکاگو (CME) راه اندازی شد.

سپتامبر 2018: ارزهای رمزنگاری شده در ژانویه 2018 80 درصد از اوج خود سقوط کردند و سقوط ارز رمزنگاری شده 2018 را بدتر از سقوط 78٪ حباب دات کام کرد.

نوامبر 15 2018: کلاه بازار Bitcoin برای اولین بار از اکتبر 2017 زیر 100 میلیارد دلار کاهش یافت.

31 اکتبر 2018: سالگرد 10 ساله بیت کوین.

درک بیت کوین — بیت کوین در عمق چیست؟

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

درک بیت کوین - بیت کوین در عمق چیست؟

در ساده ترین حالت، بیت کوین یا ارز مجازی یا اشاره به تکنولوژی است. شما می توانید معاملات را با چک، سیم کشی یا پول نقد انجام دهید. شما همچنین می توانید بیت کوین (یا BTC), که در آن شما خریدار مراجعه به امضای خود, که یک خط طولانی از کد امنیتی رمزگذاری شده با 16 علامت متمایز. خریدار کد را با تلفن هوشمند خود رمزگشایی می کند تا پول نقد شما را دریافت کند. راه دیگری قرار دهید؛ ارز رمزنگاری شده تبادل اطلاعات دیجیتال است که به شما اجازه می دهد کالاها و خدمات را خریداری یا بفروشید. معامله با اجرای یک شبکه کامپیوتری نظیر به همتا که شبیه اسکایپ یا بیت تورنت، یک سیستم اشتراک فایل است، امنیت و اعتماد خود را به دست می آورد.

خواص تراکنشی بیت کوین:

1.) برگشت ناپذیر: پس از تأیید، تراکنش را نمی توان معکوس کرد. توسط هيچکس. و هيچکس هم معني هيچکس رو نداره نه تو، نه بانک تو، نه رئيس جمهور ايالات متحده، نه ساتوشي، نه معدنچي. هيچکي. اگر شما ارسال پول, شما آن را ارسال. دوره. هیچ کس نمی تواند به شما کمک کند، اگر شما وجوه خود را به یک کلاهبردار ارسال کردید یا اگر یک هکر آنها را از رایانه شما دزدید. هیچ شبکه ایمنی وجود دارد.

2.) نام مستعار: نه معاملات و یا حساب به هویت دنیای واقعی متصل. شما دریافت بیت کوین در آدرس های به اصطلاح, که به طور تصادفی به ظاهر زنجیره ای از حدود 30 شخصیت. در حالی که معمولا امکان تجزیه و تحلیل جریان تراکنش وجود دارد، لزوما امکان اتصال هویت دنیای واقعی کاربران به آن آدرس ها وجود ندارد.

3.) سریع و جهانی: تراکنش تقریبا بلافاصله در شبکه پخش می شود و در عرض چند دقیقه تایید می شود. از آنجا که آنها در یک شبکه جهانی از کامپیوتر اتفاق می افتد آنها کاملا بی تفاوت از مکان فیزیکی شما هستند. مهم نیست که من بیت کوین را به همسایه ام یا به شخص دیگری در آن طرف جهان ارسال کنم.

4.) امن: وجوه بیت کوین در یک سیستم رمزنگاری کلید عمومی قفل شده است. فقط صاحب کلید خصوصی می تواند ارز رمزنگاری را ارسال کند. رمزنگاری قوی و سحر و جادو از اعداد بزرگ باعث می شود که این طرح را شکست دهد. آدرس بیت کوین امن تر از فورت ناکس است.

5.) بدون مجوز: لازم نیست از هر کس بخواهید که از ارز رمزنگاری شده استفاده کند. این فقط یک نرم افزار است که همه می توانند به صورت رایگان دانلود کنند. پس از نصب آن، می توانید بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری را دریافت و ارسال کنید. هیچ کس نمی تواند شما را جلوگیری کند. دروازه بان وجود نداره.

خالق بیت کوین راهی را برای اجازه دادن به دو نهاد با اطمینان به طور مستقیم با یکدیگر تجارت می کند، بدون نیاز به تکیه بر تمام این واسطه ها. کلید ریاضیات است. تا وقتي که هر دومون به رياضي اعتماد کنيم ميتونيم مطمئن باشيم که مبادله اي که انتظار ميره انجام ميشه

بیت کوین از رمزنگاری کلید عمومی و یک رویکرد نوآورانه برای حسابداری برای دستیابی به مجوز، تأیید تعادل، ممنوعیت هزینه دوبرابر، تحویل دارایی ها و عدم تغییر پذیری رکورد که در بالا توضیح داده شده استفاده می کند. و این اتفاق در زمان واقعی نزدیک بدون هیچ هزینه ای اتفاق می افتد.

رمزنگاری مجوز را تضمین می کند. شما به یک کلید خصوصی برای معامله نیاز دارید. و کلید شما به اندازه کافی پیچیده است که بهترین کامپیوتر را طولانی تر از زمین برای شکستن آن می برد. به عبارت دیگر، اساسا غیر قابل هک است.

— مدیر ارتباطات در Overstock.com و رئیس مبشر در t0.com

کجا می توانم بیت کوین را پیدا کنم؟

اول، ما توصیه می کنیم این راهنمای عمیق برای خرید بیت کوین را بخوانید.

شما می توانید اولین بیت کوین خود را از هر یک از این چهار مکان دریافت کنید.

تبادل ارز رمزنگاری شده که در آن شما می توانید سکه های «معمولی» را با بیت کوین یا برای ساتوشیس مبادله کنید، که مانند سنت BTC هستند. منابع: Coinbase و Coinsquare در ایالات متحده و کانادا, و BitBarGgain بریتانیا و Bittylicious در انگلستان.

یک دستگاه خودپرداز بیت کوین (یا تبادل ارز رمزنگاری شده) که در آن شما می توانید بیت کوین یا پول نقد را برای ارز رمزنگاری دیگری تغییر دهید. منابع: بهترین شرط شما هستند BTR و CoinCorner

یک سرویس طبقه بندی شده که در آن شما می توانید یک فروشنده پیدا کنید که به شما کمک می کند بیت کوین را برای پول نقد معامله کنید. منابع: سایت قطعی LocalBitcoins است.

شما می توانید یک محصول یا خدمات برای بیت کوین ها را بفروشید. منابع: سایت هایی مانند کیف پول.

احتياط! بیت کوین برای کلاهبرداری ها بدنام است، بنابراین قبل از استفاده از هر سرویس، به بررسی مشتریان قبلی مراجعه کنید یا سوالات خود را در انجمن بیت کوین ارسال کنید.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بدون وارد شدن به جزئیات فنی، بیت کوین بر روی یک دفتر عمومی گسترده کار می کند، همچنین یک بلاکچین نامیده می شود، جایی که تمام تراکنش های تایید شده به عنوان «بلوک» نامیده می شوند. همانطور که هر بلوک وارد سیستم می شود، آن را به شبکه کامپیوتری همکار کاربران برای اعتبار سنجی پخش می شود. به این ترتیب، تمام کاربران از هر معامله آگاه هستند، که مانع از سرقت و هزینه دوگانه می شود، جایی که یک نفر دو بار همان ارز را صرف می کند. این فرایند همچنین به کاربران بلاکچین کمک می کند تا به سیستم اعتماد کنند.

«بر خلاف ارزهای سنتی که توسط بانک های مرکزی صادر می شوند، Bitcoin هیچ مقام پولی مرکزی ندارد. در عوض آن توسط یک شبکه کامپیوتری نظیر به نظیر ساخته شده از ماشین های کاربران خود، شبیه به شبکه هایی است که بیت تورنت را پایه گذاری می کنند، یک سیستم اشتراک گذاری فایل، و اسکایپ، یک سرویس صوتی، تصویری و چت. بیت کوین ها به صورت ریاضی تولید می شوند زیرا رایانه های موجود در این شبکه وظایف سخت خرد کردن اعداد را اجرا می کنند، روشی که به عنوان «معدن» بیت کوین شناخته می شود. ریاضیات سیستم بیت کوین راه اندازی شد به طوری که آن را به تدریج سخت تر به «معدن» بیت کوین در طول زمان, و تعداد کل که تا کنون می تواند استخراج شود محدود به حدود 21 میلیون. بنابراین هیچ راهی برای یک بانک مرکزی به صدور سیل بیتکوین جدید و بی ارزش کسانی که در حال حاضر در گردش خون وجود دارد.

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

چگونه می توانم بیت کوین هایم را ذخیره کنم؟

برای دیدن اینکه سیستم چگونه کار می کند، تصور کنید شخصی به نام آلیس که بیت کوین را امتحان می کند. اون براي يه کيف پول پول رمزي ثبت نام مي کرد تا بیت کوینش رو بذاره توش.

کیف پول بیت کوین

سه برنامه مختلف وجود دارد که آلیس می تواند استفاده کند.

کلاینت کامل — این مانند یک سرور ایمیل مستقل است که تمام جنبه های فرآیند را بدون تکیه بر سرورهای شخص ثالث کنترل می کند. آليس تمام کارهاش رو از اول تا آخر خودش کنترل ميکرد قابل درک است، این برای مبتدیان نیست.

مشتری سبک وزن — این یک سرویس گیرنده ایمیل مستقل است که برای دسترسی به صندوق پستی به سرور ایمیل متصل می شود. بیت کوین های آلیس را ذخیره می کند، اما برای دسترسی به شبکه و انجام تراکنش به یک سرور متعلق به شخص ثالث نیاز دارد.

وب کلاینت — این مخالف «مشتری کامل» است و شبیه وب میل در که آن را کاملا بر روی یک سرور شخص ثالث متکی است. شخص ثالث جایگزین آلیس و عمل کل معامله خود را.

شما کیف پول که در پنج نوع اصلی آمده را پیدا کنید: دسکتاپ, موبایل, وب, کاغذ و سخت افزار. هر یک از این مزایا و معایب آن است.

پاداش: جامع ترین راهنمای کیف پول دیجیتال: نمونه های گام به گام

چگونه می توانم خرید و فروش مواد با Bitcoins?

در اینجا چیزی خنده دار با Bitcoins است: هیچ اثری فیزیکی از آنها به عنوان دلار وجود دارد. همه چیزهایی که شما دارید تنها سوابق معاملات بین آدرس های مختلف است، با تعادل هایی که در پرونده های خود ذخیره می شوند، افزایش و کاهش می یابد.

برای دیدن چگونگی کار فرآیند، بیایید به آلیس بازگردیم.

مثال یک معامله بیت کوین

آلیس می خواهد به استفاده از بیت کوین خود را برای خرید پیتزا از باب. او کلید «خصوصی» خود را برای او می‌فرستاد، یک توالی خصوصی از حروف و اعداد، که حاوی منبع انتقال سکه، مبلغ، و آدرس کیف پول دیجیتال باب است. این «آدرس» دیگری خواهد بود، این بار، دنباله عمومی حروف و اعداد. باب «کلید» را با گوشی هوشمند خود اسکن می کند تا آن را رمزگشایی کند. در همان زمان، معامله آلیس به تمام شرکت کنندگان دیگر شبکه (به نام «گره») در دفتر او پخش می شود، و تقریبا، ده دقیقه بعد، از طریق یک فرایند از قوانین فنی و کسب و کار خاص به نام «معدن» تایید شده است. این فرایند «معدن» به باب نمره می دهد تا بداند که آیا معامله آلیس را ادامه می دهد یا خیر.

معامله بین آلیس و باب

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج یا پردازش، با افزودن تراکنشهای جدید (یا بلاک) به زنجیره و نگه داشتن آنها در صف، فرآیند بیت کوین را امن نگه می دارد. بلوک ها به عنوان هر تراکنش نهایی می شوند، کد ها رمزگشایی می شوند، و بیت کوین ها منتقل می شوند یا رد و بدل می شوند.

معدنچیان همچنین می توانند بیت کوین های جدیدی را با استفاده از نرم افزار ویژه برای حل مشکلات رمزنگاری تولید کنند. این یک راه هوشمند برای صدور ارز فراهم می کند و همچنین انگیزه ای برای مردم به معدن فراهم می کند.

پاداش توسط هر کس در شبکه پذیرفته شده است، اما معمولا 12.5 بیت کوین و همچنین هزینه های پرداخت شده توسط کاربران ارسال تراکنش است. برای جلوگیری از تورم و کنترل سیستم، ممکن است بیش از یک تعداد کل ثابت 21 میلیون بیت کوین (یا BTCs) در گردش در سال 2040 وجود داشته باشد، بنابراین حل «پازل» به طور فزاینده ای سخت تر می شود.

برای محافظت از بیت کوینهای من چه باید بدانم؟

در اینجا چهار توصیه وجود دارد که به بیت کوین های شما کمک می کند تا بیشتر شوند.

همانطور که با یک کیف پول معمولی انجام می دهید، فقط مقدار کمی بیت کوینها را در رایانه، تلفن همراه یا سرور خود برای استفاده روزمره ذخیره کنید و بخش باقیمانده وجوه خود را در یک محیط امن تر نگه دارید.

پشتیبان گیری از کیف پول خود را به صورت منظم و رمزگذاری کیف پول یا گوشی هوشمند خود را با یک رمز عبور قوی برای محافظت از آن از دزدان (هر چند، متاسفانه، نه در برابر سخت افزار و یا نرم افزار keylogging).

برخی از بیت کوینهای خود را در یک کیف پول آفلاین که قطع شده از شبکه خود را برای امنیت بیشتر ذخیره کنید. فکر می کنم از این به عنوان یک بانک, در حالی که شما, به طور کلی, نگه داشتن تنها برخی از پول خود را در کیف پول خود را.

نرم افزار خود را به روز رسانی. برای محافظت بیشتر، از ویژگی چند امضای Bitcoins استفاده کنید که اجازه می دهد تا یک معامله نیاز به چندین تاییدیه مستقل داشته باشد.

صرف وقت در این مراحل می تواند پول شما را ذخیره کند.

ما توصیه می کنیم Nano Ledger S — کیف پول سخت افزار

Nano Ledger S همانند دو کیف پول سخت افزاری دیگر امن است. این به دلیل قیمت نسبتا پایین 65 دلار در مقایسه با رقبای خود محبوب است. کوچکتر از KeepKey، قابل حمل تر و راحت تر است. این یک کیف پول سخت افزاری است که با قیمت بسیار رقابتی می آید.

نمودارهای بیت کوین مهم

عملکرد بیت کوین در طول ماه ها

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

نمودار بالا یک نمایش شمعی از قیمت Bitcoin در طول ماه است. توجه به هشت شمعدان آخر. از اوت 2018 تا ژانویه 2019، Bitcoin دارای شش شمعدان قرمز متوالی است. چیزی که این نشان می دهد این است که برای آن شش ماه، بیت کوین از دست رفته است. با این حال، دو ماه اخیر سبز هستند، به عبارت دیگر، آنها ماه سودآور بودند.

مجموع هزینه های تراکنش جمع آوری شده در ده روز گذشته 10

what is btc

آوریل 24 شاهد بیشترین هزینه های معامله جمع آوری شده با 131 BTC به عنوان هزینه های معامله بود.

مجموع معاملات انجام شده در 10 روز گذشته

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

هنگامی که آن را به تعداد کل معاملات ارسال شده در روز می آید, ما می توانیم برخی از مشاهدات جالب را:

مجموع معاملات روزانه بین 300،000 تا 400،000 متغیر است.

24 آوریل شاهد بیشترین معاملات در مجموعه داده های ما با 404,279.

23 آوریل شاهد حداقل مقدار معاملات در داده های ما مجموعه ای با 311,753.

در مجموعه داده های ما، 24 آوریل شاهد بیشترین تعداد معاملات و بیشترین هزینه های معامله جمع آوری شده بود.

جالب توجه است، 23 آوریل با کمترین تعداد هزینه های معامله جمع آوری شده همزمان نیست.

کمترین مبلغ کل هزینه های معامله در 21 آوریل جمع آوری شد، که همچنین دومین تعداد معاملات را مشاهده کرد!

میانگین هزینه های تراکنش روزانه در 10 روز گذشته

تا به حال ما باید کل هزینه های معامله جمع آوری شده و تعداد کل معاملات اجرا. حالا، ما می توانیم از این دو تا استفاده کنیم تا بفهمیم میانگین هزینه های معاملات روزانه چقدر بوده. فرمول ساده است:

میانگین هزینه های معامله = مجموع هزینه های معامله جمع آوری شده/تعداد کل معاملات.

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

آوریل 24 دارای بالاترین هزینه های روزانه معامله با 0.00032 BTC است.

21 آوریل دارای حداقل هزینه های معامله روزانه با 0.00012 BTC است، با وجود داشتن دومین تعداد معاملات در مجموعه داده های ما.

پس از محاسبه بیشتر، ما متوجه شدیم که میانگین هزینه های معامله برای آخرین روز 10 0.00022 BTC یا $1.13 است.

مجموع ارزش تراکنش روزانه در 10 روز گذشته ارسال می شود

what is btc

درست از چوب، 24 آوريل هنوز دوباره بيرون نيومده. در آن روز 279,421 BTC منتقل شد.

آوریل 21 شاهد کمترین تعداد بیت کوین ها با 65,431 BTC منتقل شد.

تنها در 20 و 21 آوریل کمتر از 100،000 BTC منتقل شد.

در طول روزهای 10 گذشته، میانگین میزان BTC روزانه 140,488 BTC بود.

مقدار متوسط هر معامله

ما می توانیم از یک فرمول ساده برای محاسبه مقدار متوسط هر معامله استفاده کنیم: مجموع BTC آن روز/تعداد کل معاملات را ارسال کرد.

what is btc

در 24 آوریل، میانگین ارزش هر معامله ارسال شده بالاترین در 0.473 BTC بود.

آوریل 21 حداقل با 0.167 BTC بود.

17 و 23 آوریل نیز مقادیر بالا را با 0.473 BTC و 0.477 BTC مشاهده کردند.

اگر ما به طور متوسط تمام این مقادیر را بدست آوریم، 0.387 BTC یا $2002 دریافت می کنیم.

ما می توانیم استنباط کنیم که برای یک معامله به ارزش 2002$ما فقط نیاز به ارسال 1.13 $در هزینه های معامله. بنابراین هزینه های تراکنش در مجموعه داده های ما 0.56٪ است.

برای آن معامله همان, پی پال می توانست به شما اتهام $58.30 (محاسبه شده از طریق salecalc).

توزیع بیت کوین

What is Bitcoin? [The Most Comprehensive Step-by-Step Guide]

نمودار بالا نشان می دهد که چگونه بسیاری از آدرس ها دارای یک محدوده خاص از Bitcoins هستند. تنها پنج آدرس وجود دارد که دارای بیش از 100،000 BTC است. 98 آدرس خود را 10,000-100,000 بیت کوین. یک قطعه بزرگ از آدرس ها (45.5٪) یا خود 0.0001-0.001BTC یا 0.001-0.01 BTC

چه چیز دیگری باید بدانم؟

از آدرس خود محافظت کنید: اگرچه هویت کاربری شما در پشت آدرس شما ناشناس باقی می ماند، بیت کوین عمومی ترین شکل تراکنش با هرکسی در شبکه است که تراکنش ها و تراکنش های شما را می بیند. به همین دلیل است که شما باید آدرس های بیت کوین را با هر تراکنش تغییر دهید و از آدرس خود محافظت کنید. شما همچنین می توانید از کیف پول های متعدد برای مقاصد مختلف استفاده کنید به طوری که تعادل و تاریخ معامله خود را از کسانی که به شما پول ارسال می کنند خصوصی باقی می ماند.

نمره تایید شما: همانطور که گفته شد، شما نمره تایید حدود 10 دقیقه قبل از خرید خود را دریافت می کنید. کیف پول های مختلف خواندن خود را دارند.

مالیات ها و مقررات دولت: شهرداری های محلی و دولتی از شما می خواهند که درآمد، فروش، حقوق و دستمزد و سود سرمایه را برای هر چیزی که ارزشمند است پرداخت کنید — و این شامل بیت کوین ها می شود. وضعیت قانونی بیت کوین از کشوری به کشور متفاوت است و برخی از آنها هنوز استفاده از آن را ممنوع می کنند. مقررات نیز با هر ایالت متفاوت است. در واقع، از 2016، ایالت نیویورک تنها دولت با یک قانون بیتکوین است که معمولا به عنوان یک مجوز بیت کوین نامیده می شود.همانطور که در جدول بالا نشان داده شده است، صفر حداقل با شماره 3 قابل اطمینان ترین برای انتقال بیت کوین متوسط است. اگر شما در حال ارسال و یا پرداخت برای, چیزی با ارزش, صبر کنید تا شما, حداقل, دریافت 6.

معایب بیت کوین چیست؟

بیت کوین با ادعای یک شخص جعلی (یا افراد)، ساتوشی ناکاموتو به عنوان بنیانگذار آن، به اشتباه رفت. ناکاموتو هرگز پيدا نشده

با توجه به نگرانی های عملی تر، هک کردن و کلاهبرداری ها هنجارها هستند. آنها حداقل یک بار در هفته اتفاق می افتند و پیچیده تر می شوند. پیچیدگی نرم افزار بیت کوین و نوسانات ارز آن بسیاری از مردم را از استفاده از آن منع می کند، در حالی که معاملات آن به طرز ناامید کننده ای کند است. شما باید حداقل ده دقیقه صبر کنید تا شبکه خود را تایید کند. به تازگی، برخی از کاربران Reddit گزارش دادند که انتظار بیش از یک ساعت برای تأیید معاملات خود را دارند.

کلاهبرداری به مراقب

چهار کلاهبرداری معمول Bitcoin عبارتند از طرح های پونزی، کلاهبرداری های معدنی، کیف پول کلاهبرداری و مبادلات جعلی.

کلاهبرداری های Ponzi: کلاهبرداری های Ponzi، یا برنامه های سرمایه گذاری با بازده بالا، شما را با بهره بالاتر از نرخ بازار غالب (به عنوان مثال 1-2% بهره در روز) قلاب می کند، در حالی که پول خود را به کیف پول دزد هدایت می کنید. آنها همچنین تمایل به اردک و ظهور تحت نام های مختلف به منظور محافظت از خود. دور از شرکت هایی که آدرس بیت کوین را برای پرداخت های ورودی به جای پردازنده های پرداخت مشترک مانند BitPay یا Coinbase به شما می دهند.

کلاهبرداری های استخراج بیت کوین: این شرکت ها مقادیر بی رحمانه بیت کوین را برای شما ارائه می دهند. بايد پولشون رو بدي. این آخرین چیزی است که از پول خود خواهید دید (بدون بیت کوین برای نشان دادن آن نیز).

کلاهبرداری های تبادل بیت کوین: کلاهبرداری های تبادل بیت کوین ویژگی هایی را ارائه می دهند که کیف های معمولی بیت کوین ارائه نمی دهند، مانند پردازش کارت اعتباری پیپال/یا نرخ های ارز بهتر. نیازی به گفتن نیست، این کلاهبرداری ها شما را در آویزان رها می کنند در حالی که آنها پول خود را می گیرند.

کلاهبرداری کیف پول بیت کوین: کیف پول کلاهبرداری بیت کوین شبیه به کیف پول آنلاین است — با یک تفاوت. اونا ازت پول ميخوان. اگه دزدها اين مبلغ رو دوست داشته باشن، اين آخرين باريه که از سرمايه گذاريت مي بيني. آدرس، به عبارت دیگر، به جای شما به آنها منجر می شود.

از همه اینها، کلاهبرداری های کیف پول محبوب ترین هستند با مهاجمان مدیریت برای خرج کردن میلیون ها نفر.

مزایای بیت کوین چیست؟

بهترین چیز در مورد بیت کوین است که آن را غیر متمرکز است, به این معنی که شما می توانید معاملات بین المللی بدون خراب در اطراف با نرخ ارز و هزینه های اضافی حل و فصل. بیت کوین از دخالت و دستکاری دولت آزاد است، بنابراین هیچ سیستم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد. این نیز شفاف است، بنابراین شما می دانید چه اتفاقی می افتد با پول خود را. شما می توانید بلافاصله شروع به پذیرش بیت کوین کنید، بدون سرمایه گذاری پول و انرژی در جزئیات، مانند راه اندازی یک حساب تجاری یا خرید سخت افزار پردازش کارت اعتباری. بیت کوین ها نمی توانند جعلی باشند و مشتری شما هم نمی تواند تقاضای بازپرداخت کند.

جای تعجب کوچک است که کاربران پاسخ بیت کوین «پول 2.0» و یا که بیل گیتس آن را «یک تور تکنو د نیروی.»

تايلر وينکلواس، شريک آفريننده ي فيسبوک، خلاصه اش کرد وقتي گفت:

«ما انتخاب کرده ایم که پول و ایمان خود را در یک چارچوب ریاضی که عاری از سیاست و خطای انسانی است قرار دهیم.»

ریک Falkvinge، بنیانگذار حزب دزدان دریایی سوئدی، پیش بینی کرد که

«بیت کوین با بانک ها چه ایمیلی به صنعت پستی انجام می دهد.»

به گفته جان مک آفی، موسس مک آفی،

«شما نمی توانید چیزهایی مانند بیت کوین را متوقف کنید. این در همه جا خواهد بود و جهان باید دوباره تنظیم شود.»

بیت کوین چیست: نتیجه گیری

از اينجا کجا برم؟

در اینجا منابع مختلفی وجود دارد که شما را به بهترین مکان ها برای پیدا کردن کیف پول، فروشگاه هایی که بیت کوین ها را قبول می کنند، مبادلات برای تجارت Bitcoin و اخبار Bitcoin، قیمت ها، نمودارها، راهنماها و تجزیه و تحلیل در میان سایر اطلاعات هدایت می کنند.

بیت کوین اخیرا با چنگال Bitcoin Cash و پیاده سازی SegWit چندین مانع شده است. Bitcoin، در طول 11 سال گذشته، واقعا اقتصاد و سیستم های مالی جهان را مختل کرده است. پس از گفتن این، این فقط آغاز است. انقلاب بیت کوین هنوز مایل های زیادی برای رفتن دارد. این است که رفتن به فوق العاده هیجان انگیز برای دیدن که در آن ما در حال رفتن به از اینجا.

99Bitcoins - 99Bitcoins تامین ویدئو و متن آموزش در مورد نحوه خرید بیتکوین با پی پال, کارت اعتباری, کارت بدهی و بیشتر.

Bitcoin.org — کیف پول بیت کوین خود را از 12 برنامه های مختلف تلفن همراه، دسکتاپ و سخت افزاری را انتخاب کنید.

Coinmap — برای bitcoiners که می خواهند BTC خود را در مکان های آجر و ملات صرف کنند، Coinmap به شما اشاره می کند به صدها خرده فروشان که بیت کوین را در مکان های فروشگاه فیزیکی خود قبول می کنند.

Blockchain.info — اطلاعات Blockchain رفتن به محل برای چک کردن معاملات در دفتر است. شما می توانید مقدار پول کیف پول خود را بررسی کنید، یا برای آن موضوع، چقدر BTC در هر آدرس کیف پول خاص ذخیره می شود.

Bitnodes — که توسط بنیاد Bitcoin اجرا می شود، Bitnodes تخمین می زند و اندازه شبکه بیتکوین را تجسم می کند.

Wizbit - Wizbit نشان می دهد تمام معاملات و بلوک های تازه استخراج در زمان واقعی در جهان در حال چرخش چشم نواز.

ما از سکه ها استفاده می کنیم — Weusecoins.com لیستی از مبادلات معتبر برای تجارت Bitcoins در سراسر جهان یا در ایالات متحده است.

خرید بیت کوین در سراسر جهان — برای پیدا کردن یک تبادل بیت کوین کمک بگیرید.

پاداش: بهترین مبادلات ارز رمزنگاری شده: راهنمای نهایی

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16

1,310
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In