What is Dash Cryptocurrency? The Most Comprehensive Guide Ever!

Updated on: March 24th, 2020
This content has been Fact-Checked.

Що таке криптовалюта Dash? Курс краху

Кожен, хто є ким, говорить про біткоіни і криптовалюти. Однак, хоча це правда, що Біткойн, як трапляється, є прекрасним прикладом децентралізованої, однорангової валюти, коли справа доходить до конфіденційності, він насправді не збігається зараз це? Поряд з конфіденційністю, час підтвердження транзакцій у біткоїні настільки високий, що це вкрай недоцільно для щоденних транзакцій.

Насправді, згідно з цією графіком тут:

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Іміджевий кредит: Бізнес-оцінювач.

Якщо ви платите найнижчі можливі комісії за транзакції, то вам доведеться чекати медіанного часу в 13 хв, щоб ваша транзакція пройшла. Еван Даффілд зрозумів, що це було вкрай проблематично і думав про рішення.

Еван Даффілд натрапив на Bitcoin в 2010 році і був надзвичайно вражений технологією, Тим не менш, він був не те, що хвилює повільну швидкість транзакції і відсутність приватності.

Він мав численні ідеї щодо того, як зробити біткойн краще функціонувати, але основні учасники біткойна ніколи не дозволили йому це зробити, оскільки це означатиме зміну коду ядра.

Тому він вирішив скористатися кодом Core і зробити власну криптовалюту 18 січня 2014 року.

Даш раніше називався Xcoin, який згодом став «DarkCoin». Врешті-решт, він був перебрендований в Dash, який є портманто «Цифрова готівка».

Це команда за тире:

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредит: Dash веб-сайт.

Суперечки в Instagine.

Протягом перших двох днів після їх запуску було видобуто 1,9 мільйона монет, що ~ 10% від загальної пропозиції, які коли-небудь будуть випущені. Еван Даффілд сказав, що це сталося через помилку, створену, коли код Litecoin був розщеплений для створення Dash, що гальмувало труднощі.

Проблема була негайно вирішена і Даффілд запропонував рішення:

Для перезапуску медалі. «Airdrop» для того, щоб зробити початковий розподіл ширше.

Спільнота, однак, в переважній більшості, відхилила обидві ці пропозиції. Більшість видобутих монет були поширені пізніше в біржах за дуже низькими цінами.

Що таке криптовалюта Dash? Курс краху

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Перш ніж ми зробимо глибоке занурення і подивимося, що робить тире таким бажаним, ми повинні зробити основний огляд в першу чергу.

У тире є жорсткий ковпачок 18 мільйонів монет, що означає, що буде тільки 18 мільйонів Dash коли-небудь зроблених. На написання статті в обігу є ~7,85 мільйонів монет.

Кожна монета коштує ~$697, а загальна ринкова капіталізація - $5,4 млрд. Середній час видобутку блоків становить 2,5 хв, що в 4 рази швидше, ніж біткойн (~10 хвилин блокує час майнінгу).

Dash також має змінну нагороду блоку, яка зменшується на 7,1% щороку.

Тепер давайте розглянемо деякі особливості Dash, що робить його дійсно особливим.

Особливість #1: Мастервузли

Повні вузли - це сервери, що працюють в мережі P2P, які дозволяють одноліткам використовувати їх для отримання оновлень про події в мережі. Як можна собі уявити, ці вузли вимагають значного догляду і догляду. Через ці причини не було настільки значного збільшення кількості повних вузлів, як повинно було бути. Це значно збільшує час поширення блоку.

Шахтарі в ідеалі хочуть, щоб їх нещодавно знайдені блоки поширювалися по мережі якомога швидше. Кожна друга затримка збільшує ймовірність того, що якийсь інший шахтар виграє «бічні перегони» і додавши їх блоки до ланцюжка до їх початку.

Одним із способів збільшення кількості цих повних вузлів є використання кращої системи стимулювання.

Отже, ось що запропонував Dash Whitepaper:

«Ці вузли дуже важливі для здоров'я мережі. Вони надають клієнтам можливість синхронізації і швидкого поширення повідомлень по всій мережі. Ми пропонуємо додати вторинну мережу, відому як Dash Masternode мережу. Ці вузли матимуть високу доступність і забезпечать необхідний рівень обслуговування мережі для того, щоб взяти участь у програмі Masternode Reward».

Що саме таке Мастервузли?

Masternodes схожі на повні вузли в мережі Біткойн, за винятком того, що вони повинні надавати певну послугу в мережу і повинні мати якісь серйозні інвестиції в систему. Щоб запустити Masternode, потрібно інвестувати 1000 DASH.

Отже, тепер питання, яке слід поставити, полягає в тому, чому Masternode має зробити таку інвестицію?

В обмін на свої послуги Masternodes отримує відшкодування дивідендів за своїми інвестиціями. Це, по суті, полягає в тому, що це стимулює Masternodes працювати в найкращих інтересах екосистеми. Dash стала першою криптовалютою, яка впроваджувала модель Masternode у свій протокол.

Мастервузли створюють мережу другого рівня, дотримуючись алгоритму Proon of service, і існує на вершині звичайної мережі Майнер першого рівня.

Ця дворівнева система створює синергію між доказом сервісу і доказом роботи механізмів в мережі Dash.

Один з майстер-вузлів включений, він відповідає за певний набір функцій на кшталт InstantSend і PrivateSend. Вони також відповідальні за управління.

Оскільки запуск майстер-вузла вимагає грошей і зусиль, щоб стимулювати операторів вузлів, вони отримують винагороду за свої зусилля. Винагорода зазвичай становить 45% від винагороди блоку. Однак, щоб отримати більш конкретну відповідь, нам потрібно буде перевірити деякі параметри.

Система винагород Мастервузлів

Оскільки кількість Masternodes, активних в системі DASH, продовжує змінюватися, винагорода продовжує коливатися за такою формулою:

(н/т) *r*b*a

Отже, змінні в цьому рівнянні такі:

n — кількість Masterвузлів, які контролює оператор

t - загальна кількість Мастервузлів

r - це поточна нагорода блоку (в даний час ~3.6 DASH)

b - блоки в середньому день. Для мережі Dash це зазвичай дорівнює 576.

a - середній платіж Masternode (45% від середньої суми блоку)

Прибутковість інвестицій для запуску Masternode можна обчислити так:

(н/т) *r * б*а*365)/1000

Впорядкування мастервузлів

Мастервузли можуть бути використані для того, щоб швидко і безнадійно доглядати за важливими завданнями. Щоб підкреслити швидкість, можна вибрати N псевдовипадкових Masternodes з мережі для виконання завдань. Ці Мастервузли можуть по суті виконати завдання без участі всієї мережі. Це яскравий контраст з біткойна, де кожен вузол повинен брати участь у консенсусі.

Псевдовипадковий вибір здійснюється за допомогою наведеного нижче алгоритму.

Для (мастенода в мастервузлах)

{

current_score = Masternode.ОбчислюванняScore ();

if (поточна оцінка - кращий рахунок)

{

best_score = поточний_рахунок;

winning_node = мастерузол;

}

}

cMasterNode: :обчислюванняСore ()

{

pow_hash = GetProofofWorkHash (nBlockHeight); // отримуємо хеш цього блоку

pow_hash_hash = Хеш (pow_hash); //хеш POW хеш для збільшення ентропії

різниця = abs (pow_hash_hash - masternode_vin);

зворотна різниця;

}

Як працює Dash Proof-of-service

Як можна здогадатися, Мастервузли мають велику силу і вплив в системі. Таким чином, необхідно зробити кроки, щоб зробити їх якомога більш візантійськими відмовостійкими. Це означає, що система повинна працювати безперебійно, навіть якщо деякі Masternodes виконують нижче рівня.

Майстервузол може працювати нижче рівня з двох причин. Його або керують недбайливі актори, або керують шкідливими. Незважаючи на це, це може бути катастрофічним для екосистеми, якщо Masternodes не онлайн або працюють на неправильній висоті блоку.

Отже, щоб переконатися, що Masternodes працюють так, як вони повинні бути, Dash використовує докази сервісу.

Щоб звести нанівець вплив, який можуть мати шкідливі мастервузли на систему, вузли повинні пінгувати решту мережі, щоб переконатися, що вони залишалися активними. Спосіб роботи мережі Masternode з цього приводу полягає у виборі 2 кворума на блок.

Quorum A перевіряє службу блоку Quorum B за блоком.

Quorum A є найближчими вузлами до поточного хешу блоків, в той час як Quorum B - найдальші вузли з вказаного хешу.

Masternode A (1) перевіряє Masternode B (ранг 2300)

Masternode A (2) перевіряє Masternode B (ранг 2299)

Masternode A (3) перевіряє Masternode B (ранг 2298)

~ 1% мережі перевіряється кожен блок, що означає, що вся мережа перевіряється 6 разів на день. Вузли вибираються випадковим чином через систему Quorum, щоб зберегти систему безнадійною. Кожному вузлу допускається шість порушень до його деактивації.

Отже, уявіть Аліса - злісний актор і хоче забруднити екосистему Dash. Її потрібно буде підбирати шість разів поспіль, щоб успішно порушити систему. Якщо немає, то система скасує всі попередні порушення. Єдиний спосіб вибиратися 6 разів поспіль - Алісі отримати більше мастервузлів, але ми побачили, що для цього їй потрібно буде заробити власні гроші (1000 Dash per masternode).

Навіть якщо вона це зробить, що буде далі?

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредит: тире Whitepaper

У таблиці вище:

n - загальна кількість вузлів, керованих зловмисником

t - загальна кількість Мастервузлів в мережі

r - глибина ланцюга

Згідно з таблицею, якщо Аліса вклала в систему 1 млн Dash і володіє 1000 мастервузлів, то у неї буде тільки 0,6755% ймовірність успіху!

Це деякі досить тонкі шанси. Це по суті робить DASH Sybill доказом.

Що робити, якщо вона інвестує більше грошей і володіє більшими Masternodes?

Чи може вона обдурити систему тоді?

Щоб відповісти на це питання, давайте зробимо простий експеримент думки.

На написання статті 1 Dash коштує ~ 550 доларів.

Якщо купувати 1500 Masternodes в мережі Dash, то їм доведеться вкласти 1500 * 1000 Dash = 1,500,000 Dash, що становить $825 000 000.

Припустимо, хтось дійсно вкладає $825 млн своїх грошей в систему, що було б в їх інтересах зробити?

Дійте проти інтересів системи і переконайтеся, що значна кількість багатства, яке ви виставили як частку, різко падає в ціні.

АБО, зробіть все, що ви можете, щоб переконатися, що вартість вашої частки збільшується.

Швидше за все, ви б пішли з останнім вибором.

Особливість #2: ПриватСЕнд

Коротше кажучи, PrivateSend підтримує доброзичливість, змінюючи монети серед користувачів, щоб зламати простежуваний історію монет.

Тепер, давайте розглянемо довгий варіант.

Перш ніж ми почнемо розбиратися, як працює «PrivateSend», ми повинні розібратися в понятті «CoinJoin».

Що таке CoinJoin?

CoinJoin - метод анонімізації, запропонований для біткойн-транзакцій Грегорі Максвелла. В її основі лежить така ідея: «Коли ви хочете зробити платіж, знайдіть когось іншого, хто також хоче зробити платіж і зробити спільну оплату разом».

Це живописний репрезентація CoinJoin:

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредиту: Вікіпедія

Як бачите, в спільному платежі ви не можете співвіднести введення і вихід в одну біткойн-транзакцію. Це гарантує, що точний потік угоди не відомий ніяким третім особам.

CoinJoin був придуманий для вирішення однієї з найбільш фундаментальних проблем біткойн-транзакцій, відсутності побешності.

Інвестопедія визначає побежность наступним чином:

«Fungibility - це хороша взаємозамінність активу з іншими окремими товарами або активами того ж типу».

Отже, що є піддатним, а що непіддатним?

Припустимо, ви позичили у одного 20 доларів. Якщо повернути йому гроші за допомогою ще однієї купюри $20, то це абсолютно нормально. Насправді ви навіть можете повернути їм гроші у вигляді 1 $10 купюр і 2 $5 купюр. Все ще гаразд. Долар має погані властивості (хоча не весь час).

Однак, якщо ви повинні були позичити чиюсь машину на вихідні і повернутися і віддати їм якусь іншу машину натомість, то ця людина, ймовірно, ударить по обличчю. Насправді, якщо ви пішли з червоною Impala і повернулися з іншим червоним Impala, то навіть це не угода. Автомобілі, в даному прикладі, є нематеріальним активом.

Отже, яка ж угода з побещностью, коли мова йде про криптовалюту?

Давайте подивимося на біткоіни для прикладу. Біткойн пишається тим, що є відкритою книгою та відкритою книгою. Але це також означає, що кожен може бачити транзакції в ній, і що більш важливо, кожен може побачити слід цієї угоди. Те, що це в основному означає, що ви володієте біткойном, який колись використовувався в деяких незаконних транзакціях, наприклад,. Купуючи наркотики, він назавжди буде відображений в деталях транзакції. Це, по суті, так це те, що він «застрягає» ваш біткойн.

У певних постачальниках послуг і біржах біткойнів ці «заплямовані» монети ніколи не будуть коштувати стільки ж, скільки «чисті» монети. Це вбиває побешність і є одним з найбільш часто використовуваних у боротьбі з біткойном. Зрештою, навіщо вам страждати, якщо один з попередніх власників вашого біткойна використовував його для здійснення якихось незаконних покупок?

Хоча CoinJoin є блискучим рішенням питання про побешність, він має багато слабких сторін.

Слабкість #1: злиття операцій

Одним з найпоширеніших способів реалізації CoinJoin є просте об'єднання транзакцій, наприклад:

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредит: тире Whitepaper

(Наступні дані, взяті з Dash Whitepaper)

Однак це піддає користувачів різним методам слідування за монетами користувача через ці об'єднані транзакції.

У цьому прикладі 0.5 BTC було надіслано через злиття.

Але, щоб просто ідентифікувати джерело, потрібно просто скласти значення праворуч, поки вони не збігаються зі значеннями лівого

Розбиваючи транзакцію:

0,05 + 0,0499 + 0,0001 (плата) = 0,10BTC.

0,0499 + 0,05940182 + 0,0001 (плата) = 0,10940182BTC.

Це стає експоненціально складнішим, оскільки до мікшера додано більше користувачів. Однак ризик деанонімізації все ще залишається.

Слабкість #2: Переспрямування

В інших реалізаціях CoinJoin користувач може анонімізувати свою транзакцію, а потім надіслати зміни на обмін або іншу юридичну особу, яка знає особу користувача.

Після цього суб'єкт може використовувати зміни і просто відстежувати користувача, беручи до уваги всі транзакції, що відбулися між

Ця слабкість називається «Вперед Зв'язка».

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредит: тире Whitepaper

Давайте пройдемося по тому, що відбувається на схемі вище.

Аліса використовує CoinJoin на своєму 1.2 вході BTC, що призводить до виведення 1 BTC і 0.2 BTC.

Аліса витрачає 0,7 BTC зі свого виходу 1 BTC, отримуючи назад 0,3 BTC зміни.

Зміна 0,3 BTC потім переходить до відомого джерела, наприклад,. обмін.

Однак, використовуючи 0.3 BTC джерело може просто відстежити свої транзакції і порушити анонімність.

Слабкість #3: через посилання

Ще одна цікава слабкість - через зв'язування.

Розглянемо схему нижче:

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредит: тире Whitepaper

Як ми будемо ідентифікувати відправника нашої анонімної транзакції звідси?

Просто почніть з «обмінної транзакції» і проведіть свій шлях назад, поки не потрапите в ту частину, де Аліса відправляє 0,7 BTC анонімно. Це повністю порушує анонімність.

Такий вид атаки називається «Через посилання».

Повертаючись до схеми:

Аліса купує 1,2 BTC з монет-бази.

Потім вона анонімізує його в вихід 1 BTC і отримує 0,3 BTC зміна.

Потім вона поєднує в собі 0,3 BTC зміну з її більш ранньою зміною 0.2 BTC.

Об'єднавши цю анонімну зміну до зміни, яку вона отримала від монетарної бази, вся її анонімність порушується.

Будь-хто може просто стежити за 0.2 BTC через coinbase і дізнатися всю історію транзакцій.

Незважаючи на слабкі сторони, Dash вбачав цінність у заробленні своїх грошей матеріальними і, отже, реалізований «PrivateSend».

PrivateSend - це сервіс мікшування монет, заснований на CoinJoin з модифікаціями.

До модифікацій відносяться:

Використання masternodes.

Ланцювання шляхом змішування з декількома мастервузлами.

Обмеження мікс приймати тільки фіксовані номінали (наприклад, 0.01 DASH, 0.1 DASH, 1 DASH і 10 DASH і т.д.). Максимальний дозволений номінал - 1000 DASH.

Використання пасивного вузла.

Як працює ПриватСЕнд?

PrivateSend додає приватність до транзакцій, додаючи кілька однакових входів від багатьох користувачів і відправляючи їх в кілька виходів. Оскільки потік транзакцій не може бути простежено, конфіденційність транзакції зберігається.

У тире Уайтпапер зазначено:

«PrivateSend використовує той факт, що транзакція може бути сформована кількома сторонами і оформлена для кількох сторін для об'єднання коштів разом таким чином, коли вони не можуть бути від'єднані після цього. Враховуючи, що всі транзакції PrivateSend налаштовані для того, щоб користувачі платили самі, система захищена від крадіжки, а користувачі монети завжди залишаються в безпеці. В даний час для змішування за допомогою PrivateSend потрібно не менше трьох учасників.»

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредит: тире Whitepaper

На зображенні вище 3 користувачів надали свої номіновані кошти для змішування. Потім користувачі переходять до оплати за допомогою нових виходів, які випадково впорядковані.

Як бачите, ці номінали мають вирішальне значення для цілей змішування. Як заявлено раніше дозволені номінали є 0.01 DASH, 0.1 DASH, 1 DASH, 10 DASH, 100 DASH, і 1000 DASH.

Спільні номінали потім переходять до змішування разом, щоб забезпечити анонімність.

PrivateSend обмежується 1000 DASH за сеанс. Це означає, що при залученні значно великих сум грошей потрібно кілька сеансів. PrivateSend працює в пасивному вузлі, щоб гарантувати, що таймінг атаки є складними, і користувацький досвід легко.

Кожна сесія PrivateSend обмежується трьома клієнтами, що означає, що кожен користувач має 1 з 3 шансів на здійснення транзакції. Щоб ще більше підвищити анонімність, використовується ланцюговий підхід, при якому кошти відправляються через кілька Masternodes один за одним.

Функція #3: InstantSend

Однією з найбільш привабливих особливостей DASH, поряд з конфіденційністю, є швидкість транзакції.

Як уже згадувалося на початку цього посібника, час транзакції біткойна зазвичай є дуже тривалим. Фактично, час транзакції є такою проблемою в біткоїні, що він нещодавно був скинутий смугою як режим оплати.

InstantSend вирішує цю проблему за допомогою миттєвих транзакцій.

По-перше, як працюють транзакції в Біткойн?

Аліса хоче відправити 1 BTC Бобу і створює транзакцію.

Транзакція — це повідомлення шахтарям, в якому йдеться про намір пройти транзакцію.

Потім майнери перевіряють транзакцію і поміщають деталі в блоки, які завершують її.

Боб отримує 1 BTC.

Причина, по якій шахтарям важливо зробити процес валідації, дворазова:

По-перше, щоб переконатися, що саме Аліса ініціювала транзакцію. Щоб переконатися, що подвійних витрат немає.

Що таке подвійні витрати?

Подвійні витрати в основному означає витрачання однієї і тієї ж монети на більш ніж одну транзакцію одночасно. Ця проблема обходиться в обхід через шахтарів. У блокчейні транзакції відбуваються тільки тоді, коли майнери поміщають транзакції в блоки, які вони видомінували.

Тепер припустимо, Аліса повинна була відправити 1 біткойн Бобу, а потім вона відправила цю ж монету Чарлі, шахтарі вклали в одну транзакцію всередину блоку і, в процесі, перезаписати іншу, не допускаючи подвійних витрат в процесі.

Отже, як Dash обійти проблему з подвійними витратами під час надсилання миттєвих транзакцій?

Пройдемося по кроках InstantSend:

Кожен раз, коли блок замінований в тире, шахтар посилає хеш блоку. Хеш блоку використовується для вибору кворуму мастервузлів. 10 мастервузлів знаходяться в одному кворумі.

Кворум, між тепер і часом, коли видобувається наступний блок (~2,5 хв), стає «InstantSend повноважень» мережі Dash. Отже, припустимо, Аліса хоче відправити Bob 1 DASH через InstantSend, обраний кворум заблокує у входах транзакції і транслює вхідні деталі.

Це блокування гарантує, що подвійні витрати запобігають. Припустимо, Аліса хоче відправити той же вхід Чарлі і ініціює подвійні витрати, оскільки входи вже транслюються, мережа відхилить нову транзакцію.

Як відправник, так і одержувач отримують 5 підтверджень транзакції протягом секунди, що гарантує, що транзакція пройшла через

Висновок: що таке тире?

Отже, там у вас воно є.

Три функції Dash, що робить його унікальним.

На написанні це те, як виглядає діаграма Dash:

What is Dash Cryptocurrency? A Crash Course

Зображення кредиту: Coinmarket Cap

Dash під брендом «Цифрова готівка» і багато законних торговців почали приймати його.

Сінгапурський гаманець TenX фактично створив мобільний додаток і дебетову картку, яка може конвертувати Dash в фіатні валюти. Вони навіть перевірили додаток в торгових точках, таких як Mcdonald's, успішно.

Схоже, що Dash має справжній потенціал бути прийнятий мейнстрімом.

Що таке криптовалюта Dash? Crash Course Кожен хто є хто говорить про біткоіни і криптовалюти. Однак, хоча це правда, що Біткойн, як трапляється, є прекрасним прикладом децентралізованої, однорангової валюти, коли справа доходить до конфіденційності, він насправді не збігається зараз це? Поряд з конфіденційністю, час підтвердження транзакцій у біткоїні настільки високий, що це вкрай недоцільно для щоденних транзакцій. Насправді, згідно з цим графіком тут: Зображення кредиту: Business Insider. Якщо ви платите найнижчі можливі комісії за транзакції, то вам доведеться чекати медіанного часу в 13 хв, щоб ваша транзакція пройшла. Еван Даффілд зрозумів, що це було вкрай проблематично і думав про рішення. Еван Даффілд натрапив на Bitcoin в 2010 році і був надзвичайно вражений технологією, Тим не менш, він був не те, що хвилює повільну швидкість транзакції і відсутність приватності. Він мав численні ідеї щодо того, як зробити біткойн краще функціонувати, але основні учасники біткойна ніколи не дозволили йому це зробити, оскільки це означатиме зміну коду ядра. Тому він вирішив скористатися кодом Core і зробити власну криптовалюту 18 січня 2014 року. Даш раніше називався Xcoin, який згодом став «DarkCoin». Врешті-решт, він був перебрендований в Dash, який є портманто «Цифрова готівка». Це команда за тире: Зображення Credit: Dash веб-сайт. Суперечки в Instagine. Протягом перших двох днів після їх запуску було видобуто 1,9 мільйона монет, що ~ 10% від загальної пропозиції, які коли-небудь будуть випущені. Еван Даффілд сказав, що це сталося через помилку, створену, коли код Litecoin був розщеплений для створення Dash, що гальмувало труднощі. Проблема була негайно вирішена і Даффілд запропонував рішення: Відновлювати монету. «Airdrop» для того, щоб зробити початковий розподіл ширше. Спільнота, однак, в переважній більшості, відхилила обидві ці пропозиції. Більшість видобутих монет були поширені пізніше в біржах за дуже низькими цінами. Що таке криптовалюта Dash? Crash Course Перш ніж ми зробимо глибоке занурення і подивимося, що робить Dash таким бажаним, ми повинні спочатку зробити базовий огляд. У тире є жорсткий ковпачок 18 мільйонів монет, що означає, що буде тільки 18 мільйонів Dash коли-небудь зроблених. На написання статті в обігу є ~7,85 мільйонів монет. Кожна монета коштує ~$697, а загальна ринкова капіталізація - $5,4 млрд. Середній час видобутку блоків становить 2,5 хв, що в 4 рази швидше, ніж біткойн (~10 хвилин блокує час майнінгу). Dash також має змінну нагороду блоку, яка зменшується на 7,1% щороку. Тепер давайте розглянемо деякі особливості Dash, що робить його дійсно особливим. Функція #1: Masternodes Повні вузли — це сервери, запущені в мережі P2P, які дозволяють використовувати їх для отримання оновлень про події в мережі. Як можна собі уявити, ці вузли вимагають значного догляду і догляду. Через ці причини не було настільки значного збільшення кількості повних вузлів, як повинно було бути. Це значно збільшує час поширення блоку. Шахтарі в ідеалі хочуть, щоб їх нещодавно знайдені блоки поширювалися по мережі якомога швидше. Кожна друга затримка збільшує ймовірність того, що якийсь інший шахтар виграє «бічні перегони» і додавши їх блоки до ланцюжка до їх початку. Одним із способів збільшення кількості цих повних вузлів є використання кращої системи стимулювання. Отже, ось що запропонував Dash whepaper: «Ці вузли дуже важливі для здоров'я мережі. Вони надають клієнтам можливість синхронізації і швидкого поширення повідомлень по всій мережі. Ми пропонуємо додати вторинну мережу, відому як Dash Masternode мережу. Ці вузли матимуть високу доступність і забезпечать необхідний рівень обслуговування мережі для того, щоб взяти участь у програмі Masternode Reward». Що саме таке Мастервузли? Masternodes схожі на повні вузли в мережі Біткойн, за винятком того, що вони повинні надавати певну послугу в мережу і повинні мати якісь серйозні інвестиції в систему. Щоб запустити Masternode, потрібно інвестувати 1000 DASH. Отже, тепер питання, яке слід задати, - навіщо потрібен Masternode зробити таку інвестицію? В обмін на свої послуги Masternodes отримує відшкодування дивідендів за своїми інвестиціями. Це, по суті, полягає в тому, що це стимулює Masternodes працювати в найкращих інтересах екосистеми. Dash стала першою криптовалютою, яка впроваджувала модель Masternode у свій протокол. Мастервузли створюють мережу другого рівня, дотримуючись алгоритму Proon of service, і існує на вершині звичайної мережі Майнер першого рівня. Ця дворівнева система створює синергію між доказом сервісу і доказом роботи механізмів в мережі Dash. Один з майстер-вузлів включений, він відповідає за певний набір функцій на кшталт InstantSend і PrivateSend. Вони також відповідальні за управління. Оскільки запуск майстер-вузла вимагає грошей і зусиль, щоб стимулювати операторів вузлів, вони отримують винагороду за свої зусилля. Винагорода зазвичай становить 45% від винагороди блоку. Однак, щоб отримати більш конкретну відповідь, нам потрібно буде перевірити деякі параметри. Система винагород Мастервузлів Оскільки кількість Мастервузлів, активних в системі DASH, продовжує змінюватися, нагорода продовжує коливатися за цією формулою: (n/t) *r*b*a Отже, змінні в цьому рівнянні такі: n - кількість Мастервузлів, якими керує оператор t - загальна кількість Мастервузлів r - це поточна нагорода блоку (в даний час ~3.6 DASH) b - це блоки в середньому день. Для мережі Dash зазвичай це 576. a - середній платіж Masternode (45% від середньої суми блоку) Рентабельність інвестицій для запуску Masternode може бути обчислена так: ((n/t) *r * b*a*365)/1000 Впорядкування Masternode Masternode можна використовувати для виконання важливих завдань у швидкому і безнадійному чином. Щоб підкреслити швидкість, можна вибрати N псевдовипадкових Masternodes з мережі для виконання завдань. Ці Мастервузли можуть по суті виконати завдання без участі всієї мережі. Це яскравий контраст з біткойна, де кожен вузол повинен брати участь у консенсусі. Псевдовипадковий вибір здійснюється за допомогою наведеного нижче алгоритму. Для (мастенода в мастервузлах) {current_score = MasterNode.CalculateScore (); якщо (поточний рейтинг best_score) {best_score = поточний_оцінка; виграшний_вузол = мастервузол;}} cMasterNode: :обчислюєСore () {pow_hash = getProofWorkHash (nBlockHeight); // отримайте хеш цього блоку _hash_hash = Хеш (pow_хеш); //хеш хеш POW для збільшення різниці ентропії = abs (pow_hash_hash - masternode_vin); зворотна різниця;} Як працює Proof-of-service Як можна здогадатися, Мастервузли мають багато сил і впливу в системі. Таким чином, необхідно зробити кроки, щоб зробити їх якомога більш візантійськими відмовостійкими. Це означає, що система повинна працювати безперебійно, навіть якщо деякі Masternodes виконують нижче рівня. Майстервузол може працювати нижче рівня з двох причин. Його або керують недбайливі актори, або керують шкідливими. Незважаючи на це, це може бути катастрофічним для екосистеми, якщо Masternodes не онлайн або працюють на неправильній висоті блоку. Отже, щоб переконатися, що Masternodes працюють так, як вони повинні бути, Dash використовує докази сервісу. Щоб звести нанівець вплив, який можуть мати шкідливі мастервузли на систему, вузли повинні пінгувати решту мережі, щоб переконатися, що вони залишалися активними. Спосіб роботи мережі Masternode з цього приводу полягає у виборі 2 кворума на блок. Quorum A перевіряє службу блоку Quorum B за блоком. Quorum A є найближчими вузлами до поточного хешу блоків, в той час як Quorum B - найдальші вузли з вказаного хешу. Masternode A (1) перевіряє Masternode B (ранг 2300) Masternode A (2) перевіряє Masternode B (ранг 2299) Masternode A (3) перевіряє Masternode B (ранг 2298) ~ 1% мережі перевіряється кожен блок, що означає, що вся мережа перевіряється 6 разів на добу. Вузли вибираються випадковим чином через систему Quorum, щоб зберегти систему безнадійною. Кожному вузлу допускається шість порушень до його деактивації. Отже, уявіть Аліса - злісний актор і хоче забруднити екосистему Dash. Її потрібно буде підбирати шість разів поспіль, щоб успішно порушити систему. Якщо немає, то система скасує всі попередні порушення. В Тільки так 6 разів поспіль вибиратися, щоб Аліса отримала більше мастервузлів, але ми побачили, що для цього їй потрібно буде заробити власні гроші (1000 Dash per masternode). Навіть якщо вона це зробить, що буде далі? Зображення Кредит: Dash Whitepaper У таблиці вище: n - загальна кількість керованих зловмисником вузлів t - загальна кількість Мастервузлів в мережі r - глибина ланцюга Згідно з таблицею, якщо Аліса вклала 1 млн Dash в систему і володіє 1000 мастервузлів, то їй залишиться тільки 0 .6755% ймовірність успіху! Це деякі досить тонкі шанси. Це по суті робить DASH Sybill доказом. Що робити, якщо вона інвестує більше грошей і володіє більшими Masternodes? Чи може вона обдурити систему тоді? Щоб відповісти на це питання, давайте зробимо простий експеримент думки. На написання статті 1 Dash коштує ~ 550 доларів. Якщо купувати 1500 Masternodes в мережі Dash, то їм доведеться вкласти 1500 * 1000 Dash = 1,500,000 Dash, що становить $825 000 000. Припустимо, хтось дійсно вкладає $825 млн своїх грошей в систему, що було б в їх інтересах зробити? Дійте проти інтересів системи і переконайтеся, що значна кількість багатства, яке ви виставили як частку, різко падає в ціні. АБО, зробіть все, що ви можете, щоб переконатися, що вартість вашої частки збільшується. Швидше за все, ви б пішли з останнім вибором. Функція #2: PrivateSend Коротше кажучи, PrivateSend підтримує доброзичливість, помінявши монети серед користувачів, щоб зламати простежується історію монет. Тепер, давайте розглянемо довгий варіант. Перш ніж ми почнемо розбиратися, як працює «PrivateSend», ми повинні розібратися в понятті «CoinJoin». Що таке CoinJoin? CoinJoin - метод анонімізації, запропонований для біткойн-транзакцій Грегорі Максвелла. В її основі лежить така ідея: «Коли ви хочете зробити платіж, знайдіть когось іншого, хто також хоче зробити платіж і зробити спільну оплату разом». Це живописне представлення CoinJoin: Image Credit: Wikipedia Як бачите, в спільному платежі ви не можете співвіднести введення і вихід в одну біткойн-транзакцію. Це гарантує, що точний потік угоди не відомий ніяким третім особам. CoinJoin був придуманий для вирішення однієї з найбільш фундаментальних проблем біткойн-транзакцій, відсутності побешності. Investopedia визначає поблажливість: «Доброгідність — це хороша взаємозамінність активу з іншими окремими товарами або активами того ж типу». Отже, що є піддатним, а що непіддатним? Припустимо, ви позичили у одного 20 доларів. Якщо повернути йому гроші за допомогою ще однієї купюри $20, то це абсолютно нормально. Насправді ви навіть можете повернути їм гроші у вигляді 1 $10 купюр і 2 $5 купюр. Все ще гаразд. Долар має погані властивості (хоча не весь час). Однак, якщо ви повинні були позичити чиюсь машину на вихідні і повернутися і віддати їм якусь іншу машину натомість, то ця людина, ймовірно, ударить по обличчю. Насправді, якщо ви пішли з червоною Impala і повернулися з іншим червоним Impala, то навіть це не угода. Автомобілі, в даному прикладі, є нематеріальним активом. Отже, яка ж угода з побещностью, коли мова йде про криптовалюту? Давайте подивимося на біткоіни для прикладу. Біткойн пишається тим, що є відкритою книгою та відкритою книгою. Але це також означає, що кожен може бачити транзакції в ній, і що більш важливо, кожен може побачити слід цієї угоди. Те, що це в основному означає, що ви володієте біткойном, який колись використовувався в деяких незаконних транзакціях, наприклад,. Купуючи наркотики, він назавжди буде відображений в деталях транзакції. Це, по суті, так це те, що він «застрягає» ваш біткойн. У певних постачальниках послуг і біржах біткойнів ці «заплямовані» монети ніколи не будуть коштувати стільки ж, скільки «чисті» монети. Це вбиває побешність і є одним з найбільш часто використовуваних у боротьбі з біткойном. Зрештою, навіщо вам страждати, якщо один з попередніх власників вашого біткойна використовував його для здійснення якихось незаконних покупок? Хоча CoinJoin є блискучим рішенням питання про побешність, він має багато слабких сторін. Слабкість #1: злиття операцій Одним з найбільш поширених способів реалізації CoinJoin є об'єднання транзакцій, наприклад: Image Credit: Dash Whitepaper (Слідом за даними, взятими з Dash Whitepaper) Однак це піддає користувачам різні методи проходження монет користувача через ці об'єднані транзакції. У цьому прикладі 0.5 BTC було надіслано через злиття. Але, щоб просто ідентифікувати джерело, потрібно просто скласти значення праворуч, доки вони не збігаються зі значеннями лівого Розбиваючи операцію: 0,05 + 0,0499 + 0,0001 (плата) = 0,10BTC. 0,0499 + 0,05940182 + 0,0001 (плата) = 0,10940182BTC. Це стає експоненціально складнішим, оскільки до мікшера додано більше користувачів. Однак ризик деанонімізації все ще залишається. Слабкість #2: посилання вперед В інших реалізаціях CoinJoin користувач може анонімізувати свою транзакцію, а потім надіслати зміни до обміну або якоїсь іншої сутності, яка знає особу користувача. Після цього суб'єкт може використовувати зміни і просто відстежувати користувача, в той час як беручи до уваги всі транзакції, що відбулися між цією слабкістю називається «Пересилання вперед». Зображення кредит: Dash Whitepaper Давайте пройдемося по тому, що відбувається на схемі вище. Аліса використовує CoinJoin на своєму 1.2 вході BTC, що призводить до виведення 1 BTC і 0.2 BTC. Аліса витрачає 0,7 BTC зі свого виходу 1 BTC, отримуючи назад 0,3 BTC зміни. Зміна 0,3 BTC потім переходить до відомого джерела, наприклад,. обмін. Однак, використовуючи 0.3 BTC джерело може просто відстежити свої транзакції і порушити анонімність. Слабкість #3: Через зв'язок Ще одна цікава слабкість через зв'язок. Розглянемо діаграму нижче: Image Credit: Dash Whitepaper Як ми збираємося ідентифікувати відправника нашої анонімної транзакції звідси? Просто почніть з «обмінної транзакції» і проведіть свій шлях назад, поки не потрапите в ту частину, де Аліса відправляє 0,7 BTC анонімно. Це повністю порушує анонімність. Такий вид атаки називається «Через посилання». Повертаючись до діаграми: Аліса купує 1.2 BTC з монетного базису. Потім вона анонімізує його в вихід 1 BTC і отримує 0,3 BTC зміна. Потім вона поєднує в собі 0,3 BTC зміну з її більш ранньою зміною 0.2 BTC. Об'єднавши цю анонімну зміну до зміни, яку вона отримала від монетарної бази, вся її анонімність порушується. Будь-хто може просто стежити за 0.2 BTC через coinbase і дізнатися всю історію транзакцій. Незважаючи на слабкі сторони, Dash вбачав цінність у заробленні своїх грошей матеріальними і, отже, реалізований «PrivateSend». PrivateSend - це сервіс мікшування монет, заснований на CoinJoin з модифікаціями. Модифікації включають: Використання masternodes. Ланцювання шляхом змішування з декількома мастервузлами. Обмеження мікс приймати тільки фіксовані номінали (наприклад, 0.01 DASH, 0.1 DASH, 1 DASH і 10 DASH і т.д.). Максимальний дозволений номінал - 1000 DASH. Використання пасивного вузла. Як працює ПриватСЕнд? PrivateSend додає приватність до транзакцій, додаючи кілька однакових входів від багатьох користувачів і відправляючи їх в кілька виходів. Оскільки потік транзакцій не може бути простежено, конфіденційність транзакції зберігається. Dash Whitepaper заявляє: «PrivateSend використовує той факт, що транзакція може бути сформована кількома сторонами і оформлена для декількох сторін, щоб об'єднати кошти разом таким чином, коли вони не можуть бути розпарені після цього. Враховуючи, що всі транзакції PrivateSend налаштовані для того, щоб користувачі платили самі, система захищена від крадіжки, а користувачі монети завжди залишаються в безпеці. В даний час для змішування за допомогою PrivateSend потрібно не менше трьох учасників.» Зображення кредит: Dash Whitepaper На зображенні вище, 3 користувачі надали свої номіновані кошти для змішування. Потім користувачі переходять до оплати за допомогою нових виходів, які випадково впорядковані. Як бачите, ці номінали мають вирішальне значення для цілей змішування. Як заявлено раніше дозволені номінали є 0.01 DASH, 0.1 DASH, 1 DASH, 10 DASH, 100 DASH, і 1000 DASH. Спільні номінали потім переходять до змішування разом, щоб забезпечити анонімність. PrivateSend обмежується 1000 DASH за сеанс. Це означає, що при залученні значно великих сум грошей потрібно кілька сеансів. PrivateSend працює в пасивному вузлі, щоб гарантувати, що таймінг атаки є складними, і користувацький досвід легко. Кожна сесія PrivateSend обмежується трьома клієнтами, що означає, що кожен користувач має 1 з 3 шансів на здійснення транзакції. Щоб ще більше підвищити анонімність, використовується ланцюговий підхід, при якому кошти відправляються через кілька Masternodes один за одним. Особливість #3: InstantSend Однією з найбільш привабливих функцій DASH, поряд з конфіденційністю, є швидкість транзакції. Як уже згадувалося на початку цього посібника, час транзакції біткойна зазвичай є дуже тривалим. Фактично, час транзакції є такою проблемою в біткоїні, що він нещодавно був скинутий смугою як режим оплати. InstantSend вирішує цю проблему за допомогою миттєвих транзакцій. По-перше, як працюють транзакції в Біткойн? Аліса хоче відправити 1 BTC Бобу і створює транзакцію. Транзакція — це повідомлення шахтарям, в якому йдеться про намір пройти транзакцію. Потім майнери перевіряють транзакцію і поміщають деталі в блоки, які завершують її. Боб отримує 1 BTC. Причина, по якій шахтарям важливо зробити процес валідації, дворазова: по-перше, переконатися, що саме Аліса ініціювала транзакцію. Щоб переконатися, що немає подвійних витрат. Що таке подвійні витрати? Подвійні витрати в основному означає витрачання однієї і тієї ж монети на більш ніж одну транзакцію одночасно. Ця проблема обходиться в обхід через шахтарів. У блокчейні транзакції відбуваються тільки тоді, коли майнери поміщають транзакції в блоки, які вони видомінували. Тепер припустимо, Аліса повинна була відправити 1 біткойн Бобу, а потім вона відправила цю ж монету Чарлі, шахтарі вклали в одну транзакцію всередину блоку і, в процесі, перезаписати іншу, не допускаючи подвійних витрат в процесі. Отже, як Dash обійти проблему з подвійними витратами під час надсилання миттєвих транзакцій? Давайте пройдемося по кроках InstantSend: Everytime a блок видобувається в Dash, шахтар відправляє хеш блоку. Хеш блоку використовується для вибору кворуму мастервузлів. 10 мастервузлів знаходяться в одному кворумі. Кворум, між тепер і часом, коли видобувається наступний блок (~2,5 хв), стає «InstantSend повноважень» мережі Dash. Отже, припустимо, Аліса хоче відправити Bob 1 DASH через InstantSend, обраний кворум заблокує у входах транзакції і транслює вхідні деталі. Це блокування гарантує, що подвійні витрати запобігають. Припустимо, Аліса хоче відправити той же вхід Чарлі і ініціює подвійні витрати, оскільки входи вже транслюються, мережа відхилить нову транзакцію. Як відправник, так і одержувач отримують 5 підтверджень транзакції протягом секунди, що гарантує, що транзакція пройшла через Висновок: Що таке криптовалюта Dash? Crash Course Отже, там у вас є його. Три функції Dash, що робить його унікальним. На написанні це те, як виглядає діаграма Dash: Image Credit: Coinmarket Cap Dash під брендом «Цифрова готівка», і багато законних торговців почали приймати його. Сінгапурський гаманець TenX фактично створив мобільний додаток і дебетову картку, яка може конвертувати Dash в фіатні валюти. Вони навіть перевірили додаток в торгових точках, таких як Mcdonald's, успішно. Схоже, що Dash має справжній потенціал бути прийнятий мейнстрімом.

Ameer Rosic
#SerialEntrepreneur, Investor, #Digitalmarketing Adviser and Cofounder of @Blockgks a #blockchain innovation hub

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16

51
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In