What is Cryptocurrency? [Everything You Need To Know!]

Updated on: November 25th, 2020
This content has been Fact-Checked.
What is Cryptocurrency: Everything You Must Need To Know!

ارز رمزنگاری شده چیست: تکشاخ قرن 21 - یا پول آینده؟

[به روز شده ٢٣ شهریور ۱۳۹۷]

TL؛ دکتر:

ارز رمزنگاری شده یک واسط مبادله مبتنی بر اینترنت است که از توابع رمزنگاری برای انجام معاملات مالی استفاده می کند. ارز رمزنگاری شده از تکنولوژی بلاکچین برای به دست آوردن تمرکززدایی، شفافیت و تغییر ناپذیری استفاده می کند.

مهمترین ویژگی یک ارز رمزنگاری شده این است که توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی شود: طبیعت غیر متمرکز بلوچین، ارزهای رمزنگاری شده را به لحاظ نظری نسبت به روش های قدیمی کنترل و دخالت دولت ایمن می سازد.

ارزهای رمزنگاری شده را می توان مستقیماً بین دو طرف از طریق استفاده از کلیدهای خصوصی و عمومی ارسال کرد. این انتقال ها را می توان با حداقل هزینه های پردازش انجام داد، به کاربران اجازه می دهد از هزینه های شیب دار که توسط موسسات مالی سنتی متهم شده اند جلوگیری کنند.

امروزه ارزهای رمزنگاری (Buy Crypto) به یک پدیده جهانی شناخته شده برای اکثر مردم تبدیل شده اند. در این راهنما، ما همه چیزهایی را که لازم است درباره ارزهای رمزنگاری شده بدانید و اینکه آنها می توانند به سیستم اقتصادی جهانی وارد کنند، به شما می گویم.

امروزه، شما برای پیدا کردن یک بانک بزرگ، یک شرکت حسابداری بزرگ، یک شرکت نرم افزاری برجسته یا دولتی که ارزهای رمزنگاری را تحقیق نکرده اند، یک مقاله در مورد آن منتشر می کنند یا یک پروژه به اصطلاح بلوکچین را شروع می کنند. (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بلاکچین، دوره‌های بلاکچین ما را انتخاب کنید)

thomas-carper-us-senator-bitcoin“Virtual currencies, perhaps most notably Bitcoin, have captured the imagination of some, struck fear among others, and confused the heck out of the rest of us.” – Thomas Carper, US-Senator

اما فراتر از سر و صدا و مطبوعات اکثریت قریب به اتفاق مردم را منتشر می کنند — حتی بانکداران، مشاوران، دانشمندان و توسعه دهندگان — دانش بسیار محدودی در مورد ارزهای رمزنگاری دارند. آنها اغلب حتی مفاهیم اساسی را درک نمی کنند.

پس بیایید کل داستان را مرور کنیم. ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

درک مبانی ارز رمزنگاری 101

ارز رمزنگاری شده از کجا سرچشمه گرفته است؟

چرا باید درباره ارز رمزنگاری شده یاد بگیرید؟

و چه چیزی در مورد ارز رمزنگاری شده نیاز دارید؟

چگونه ارز رمزنگاری شده کار می کند؟

تعداد کمی از مردم می دانند، اما ارزهای رمزنگاری به عنوان محصول جانبی اختراع دیگری ظاهر شدند. ساتوشی ناکاموتو، مخترع ناشناخته بیت کوین، اولین و هنوز مهمترین ارز رمزنگاری شده، هرگز قصد اختراع یک ارز را نداشت.

ساتوشی در اعلان بیت کوین در اواخر سال ۲۰۰۸ گفت که او یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر را توسعه داده است.

هدف او ابداع چیزی بود؛ بسیاری از مردم نتوانستند قبل از پول نقد دیجیتال بسازند.

اعلام اولین انتشار بیت کوین، یک سیستم پول نقد الکترونیکی جدید که از یک شبکه همتا به همتا برای جلوگیری از هزینه دوبرابر استفاده می کند. این کاملا غیر متمرکز است بدون هیچ سرور و یا اقتدار مرکزی. — ساتوشی ناکاموتو، 09 ژانویه 2009، اعلام بیت کوین در SourceForge.

تنها بخش مهم اختراع ساتوشی این بود که او راهی برای ساخت یک سیستم نقدی دیجیتال غیر متمرکز پیدا کرد. در دهه نود، تلاش های زیادی برای ایجاد پول دیجیتال صورت گرفته است، اما همه آنها شکست خورده اند.

... پس از بیش از یک دهه از شکست خورده سیستم های مبتنی بر شخص ثالث مورد اعتماد (Digicash, و غیره), آنها آن را به عنوان یک علت از دست رفته. من امیدوارم که آنها می توانند تمایز را, که این اولین بار من می دانم که ما در حال تلاش یک سیستم غیر اعتماد بر اساس است. — ساتوشی ناکاموتو در یک ایمیل به داستین ترامل

ساتوشی پس از دیدن تمام تلاش های متمرکز شکست خورد، سعی کرد یک سیستم نقدی دیجیتال بدون یک نهاد مرکزی ایجاد کند. مانند یک شبکه نظیر به نظیر برای به اشتراک گذاری فایل.

این تصمیم تولد ارز رمزنگاری شد. آنها قطعه گم شده ساتوشی پیدا شده است برای تحقق بخشیدن به پول نقد دیجیتال. دلیل کمی فنی و پیچیده است، اما اگر شما آن را دریافت کنید، شما بیشتر در مورد ارزهای رمزنگاری شده نسبت به اکثر مردم می دانید. بنابراین، بیایید سعی کنیم آن را تا حد ممکن آسان کنیم:

برای تحقق پول نقد دیجیتال شما نیاز به یک شبکه پرداخت با حساب، تعادل و معامله دارید. فهميدنش آسونه. یک مشکل عمده هر شبکه پرداخت باید حل کند این است که از هزینه های به اصطلاح دوگانه جلوگیری شود: برای جلوگیری از اینکه یک نهاد همان مقدار را دو بار صرف کند. معمولا این کار توسط یک سرور مرکزی انجام می شود که در مورد تعادل ثبت می شود.

در یک شبکه غیر متمرکز، شما این سرور را ندارید. پس شما برای انجام این کار به تک موجودیت شبکه نیاز دارید. هر همکار در شبکه نیاز به داشتن یک لیست با تمام معاملات برای بررسی اینکه آیا معاملات آینده معتبر هستند یا تلاش برای دو برابر هزینه.

اما چگونه این موجودات می توانند در مورد این پرونده ها توافق نظر داشته باشند؟

اگر همسالان شبکه در مورد تنها یک تعادل کوچک و جزئی اختلاف نظر داشته باشند، همه چیز شکسته می شود. آنها به اجماع مطلق نیاز دارند. معمولا، دوباره، یک مقام مرکزی را برای اعلام وضعیت صحیح تعادل می گیرید. اما چگونه می توانید بدون داشتن یک مقام مرکزی به اجماع دست یابید؟

هيچکس نميدونست تا وقتي که ساتوشي از ناکجا آباد پيداش شد در واقع، هیچ کس معتقد بود که این امکان وجود دارد.

ساتوشي ثابت کرد نوآوری اصلی او دستیابی به اجماع بدون اقتدار مرکزی بود. ارزهای رمزنگاری شده بخشی از این راه حل هستند — بخشی که راه حل را هیجان انگیز، جذاب و کمک کرد تا به سراسر جهان بچرخد.

ارز رمزنگاری شده چیست؟

اگر تمام نویز اطراف ارزهای رمزنگاری شده را بردارید و آن را به یک تعریف ساده کاهش دهید، آن را فقط مدخلهای محدودی در پایگاه داده می یابید هیچ کس نمی تواند بدون انجام شرایط خاص تغییر کند. این ممکن است عادی به نظر برسد، اما، باور کنید یا نه: این دقیقا همان چیزی است که می توانید یک ارز را تعریف کنید.

نگاهی به پول در حساب بانکی شما: آنچه در آن است بیش از ورودی در یک پایگاه داده است که تنها می تواند تحت شرایط خاص تغییر? شما حتی می توانید سکه های فیزیکی و یادداشت ها را: چه آنها دیگری از نوشته های محدود در یک پایگاه داده فیزیکی عمومی است که تنها می تواند تغییر کند اگر شما مطابقت شرایط از شما فیزیکی خود سکه ها و یادداشت ها? پول همه چیز در مورد یک ورودی تایید شده در نوعی از پایگاه داده از حساب ها، تعادل، و معاملات است.

بنابراین، برای ارائه یک تعریف مناسب - ارز رمزنگاری شده یک مبادله مبتنی بر اینترنت است که از توابع رمزنگاری برای انجام معاملات مالی استفاده می کند. ارز رمزنگاری شده از تکنولوژی بلاکچین برای به دست آوردن تمرکززدایی، شفافیت و تغییر ناپذیری استفاده می کند.

چگونه معدنچیان سکه را ایجاد می کنند و معاملات را تایید می کنند

بیایید نگاهی به مکانیزم حاکم بر پایگاه داده های رمزنگاری ارز داشته باشیم. یک ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین شامل شبکه ای از همسالان است. هر همکار دارای سابقه کامل تمام معاملات و در نتیجه تعادل هر حساب است.

تراکنش فایلی است که می گوید، «باب X بیت کوین را به آلیس می دهد «و با کلید خصوصی باب امضا می شود. اين يه رمزنگاري کليدي عموميه، هيچ چيز خاصي نيست. پس از امضا، یک معامله در شبکه پخش می شود، از یک همکار به هر همکار دیگر ارسال می شود. این P2P-تکنولوژی پایه است.

what is cryptocurrency

بلاکچین و ارز رمزنگاری شده

معامله تقریبا بلافاصله توسط کل شبکه شناخته شده است. اما تنها پس از یک مقدار خاص از زمان آن تایید می شود.

تأیید یک مفهوم حیاتی در ارزهای رمزنگاری شده است. شما می توانید بگویید که cryptocurrency به همه در مورد تایید.

تا زمانی که تراکنش تایید نشده باشد، در حال انتظار است و می تواند جعلی باشد. هنگامی که یک معامله تایید می شود، آن را در سنگ قرار داده است. دیگر قابل تحمل نیست، نمی تواند معکوس شود، آن بخشی از یک رکورد تغییرناپذیر از معاملات تاریخی است: از اصطلاح بلوچین.

فقط معدنچیان می توانند معاملات را تایید کنند. این کار آنها در یک شبکه رمزنگاری شده است. آنها معاملات را انجام می دهند، آنها را به عنوان قانونی مهر و موم می کنند و آنها را در شبکه پخش می کنند. پس از یک معامله توسط یک معدنچی تایید می شود، هر گره باید آن را به پایگاه داده خود اضافه کند. این بخشی از «زنجیره‌ی بلوکی» شده است.

برای این کار، معدنچیان با نشانه ای از ارز رمزنگاری شده، به عنوان مثال با Bitcoins، پاداش می گیرند. از آنجا که فعالیت معدنچی تنها مهمترین بخش سیستم رمزنگاری ارز است، ما باید برای یک لحظه بمانیم و نگاهی عمیق تر به آن داشته باشیم.

«در چند سال آینده، ما خواهیم دید که دولت های ملی گام های بزرگی در جهت ایجاد یک جامعه بدون پول نقد که در آن مردم با استفاده از ارزهای دیجیتال متمرکز معامله می کنند. همزمان، ارزهای رمزنگاری غیر متمرکز — که برخی حتی به عنوان پول سخت تر نگاه می کنند — افزایش استفاده از تمام بخش ها را مشاهده خواهند کرد.» — کیلب چن لندن اعتماد رسانه

استخراج ارز رمزنگاری شده چیست؟

اصولا همه می توانند یک معدنچی باشند. از آنجا که یک شبکه غیر متمرکز هیچ اختیاری برای ارائه این کار ندارد، یک ارز رمزنگاری شده به نوعی مکانیسم نیاز دارد تا از سوء استفاده از یک حزب حاکم جلوگیری کند. تصور کنید یک نفر هزاران همسالان ایجاد می کند و معاملات جعلی را گسترش می دهد. سیستم بلافاصله شکست خواهد خورد.

بنابراین، ساتوشی قانون را تعیین کرد که معدنچیان باید برخی از کارهای رایانه خود را سرمایه گذاری کنند تا واجد شرایط این کار باشند. در واقع، آنها باید یک هش پیدا کنند — محصولی از یک تابع رمزنگاری — که بلوک جدید را با سلف خود متصل می کند. این کار اثبات کار نامیده می شود. در Bitcoin، آن را بر اساس الگوریتم SHA 256 هش است.

What is Cryptocurrency

اعتبار تصویر:

لازم نیست جزئیات مربوط به SHA 256 را درک کنید. این تنها مهم است که شما بدانید که این می تواند اساس یک پازل رمزنگاری شده باشد که معدنچیان برای حل آن رقابت می کنند. پس از پیدا کردن یک راه حل، یک معدنچی می تواند یک بلوک را بسازد و آن را به بلوچین اضافه کند. به عنوان یک انگیزه، او حق اضافه کردن یک معامله به اصطلاح coinbase است که به او تعداد مشخصی از Bitcoins می دهد. این تنها راه ایجاد بیت کوین معتبر است.

آموزش برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین محاکمه رایگان خود را امروز آغاز کنید!

بیت کوین ها تنها زمانی می توانند ایجاد شوند که معدنچیان یک پازل رمزنگاری را حل کنند. از آنجا که دشواری این معما میزان قدرت رایانه ای را که کل معدنچی سرمایه گذاری می کند افزایش می دهد، تنها مقدار مشخصی از رمز ارز رمزنگاری شده وجود دارد که می تواند در یک زمان معین ایجاد شود. این بخشی از اجماع است که هیچ همکار در شبکه نمی تواند شکستن.

ویژگی های انقلابی

اگر شما واقعا در مورد آن فکر می کنم, بیت کوین, به عنوان یک شبکه غیر متمرکز از همسالان که نگه داشتن یک اجماع در مورد حساب و توازن, بیشتر یک ارز از اعداد شما در حساب بانکی خود را ببینید است. این اعداد بیشتر از ورودی های پایگاه داده چیست؟ پایگاه داده ای که می تواند توسط افرادی که نمی بینید تغییر کند و با قوانینی که نمی شناسید؟

«این روایت توسعه انسانی است که تحت آن ما در حال حاضر مبارزه های دیگری برای مبارزه با آن داریم و من در قلمرو بیت کوین می گویم عمدتا جدایی پول و دولت است.»

— اریک Voorhees, کارآفرین ارز رمزنگاری

اساسا، ارزهای رمزنگاری شده ورودی هایی در مورد نشانه در پایگاه داده های اجماع غیر متمرکز هستند. آنها ارزهای رمزنگاری شده نامیده می شوند زیرا فرآیند نگهداری اجماع توسط رمزنگاری قوی تضمین می شود. ارزهای رمزنگاری شده بر اساس رمزنگاری ساخته می شوند. آنها توسط مردم و یا با اعتماد امن نیست, بلکه از طریق ریاضی. بیشتر احتمال دارد که یک سیارک به خانه شما برسد تا آدرس بیت کوین به خطر بیافتد.

توصیف ویژگی های ارزهای رمزنگاری شده ما باید بین ویژگی های معامله ای و پولی جدا شویم. در حالی که اکثر ارزهای رمزنگاری یک مجموعه مشترک از خواص را به اشتراک می گذارند، آنها در سنگ حک نشده اند.

درک ویژگیهای ارز رمزنگاری شده

1) برگشت ناپذیر: پس از تأیید، تراکنش را نمی توان معکوس کرد. توسط هيچکس. و هيچکس هم معني هيچکس رو نداره نه تو، نه بانک تو، نه رئيس جمهور ايالات متحده، نه ساتوشي، نه معدنچي. هيچکي. اگر شما ارسال پول, شما آن را ارسال. دوره. هیچ کس نمی تواند به شما کمک کند، اگر شما وجوه خود را به یک کلاهبردار ارسال کردید یا اگر یک هکر آنها را از رایانه شما دزدید. هیچ شبکه ایمنی وجود دارد.

2) نام مستعار: نه معاملات و نه حساب به هویت واقعی متصل. شما دریافت بیت کوین در آدرس های به اصطلاح, که به طور تصادفی به ظاهر زنجیره ای از حدود 30 شخصیت. در حالی که معمولا امکان تجزیه و تحلیل جریان تراکنش وجود دارد، لزوما امکان اتصال هویت دنیای واقعی کاربران به آن آدرس ها وجود ندارد.

3) سریع و جهانی: معاملات تقریبا بلافاصله در شبکه پخش می شوند و در عرض چند دقیقه تایید می شوند. از آنجا که آنها در یک شبکه جهانی از کامپیوتر اتفاق می افتد آنها کاملا بی تفاوت از مکان فیزیکی شما هستند. مهم نیست که من بیت کوین را به همسایه ام یا به شخص دیگری در آن طرف جهان ارسال کنم.

4) امن: وجوه ارز رمزنگاری شده در یک سیستم رمزنگاری کلید عمومی قفل شده است. فقط صاحب کلید خصوصی می تواند ارز رمزنگاری را ارسال کند. رمزنگاری قوی و سحر و جادو از اعداد بزرگ باعث می شود که این طرح را شکست دهد. آدرس بیت کوین امن تر از فورت ناکس است.

5) بدون مجوز: لازم نیست از هر کس بخواهید که از ارز رمزنگاری شده استفاده کند. این فقط یک نرم افزار است که همه می توانند به صورت رایگان دانلود کنند. پس از نصب آن، می توانید بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری را دریافت و ارسال کنید. هیچ کس نمی تواند شما را جلوگیری کند. دروازه بان وجود نداره.

what is cryptocurrency

ارز رمزنگاری شده چیست: خواص پولی

1) عرضه کنترل شده: اکثر ارزهای رمزنگاری عرضه نشانه ها را محدود می کنند. در Bitcoin، عرضه در زمان کاهش می یابد و در حدود سال 2140 به شماره نهایی خود می رسد. تمام ارزهای رمزنگاری، عرضه نشانه را با یک برنامه نوشته شده در کد کنترل می کنند. این بدان معنی است که عرضه پولی یک ارز رمزنگاری شده در هر لحظه ای که در آینده می تواند تقریبا امروز محاسبه شود. تعجبي نداره.

2) هیچ بدهی اما حامل: پول نقد در حساب بانکی شما توسط بدهی ایجاد شده است، و اعداد، شما در دفتر خود را ببینید نشان دهنده چیزی جز بدهی. این یک سیستم IOU است. ارزهای رمزنگاری شده نشان دهنده بدهی نیستند، آنها فقط خود را نمایندگی می کنند.

برای درک تاثیر انقلابی ارزهای رمزنگاری باید هر دو ویژگی را در نظر بگیرید. بیت کوین به عنوان یک وسیله پرداخت بدون مجوز، غیر قابل برگشت و نام مستعار، حمله به کنترل بانک ها و دولت ها بر معاملات پولی شهروندان خود است. شما نمی توانید مانع استفاده از بیت کوین شوید، نمی توانید شخصی را برای قبول پرداخت ممنوع کنید، نمی توانید معامله را لغو کنید.

به عنوان پول با عرضه محدود و کنترل شده که توسط یک دولت، یک بانک یا هر نهاد مرکزی دیگر قابل تغییر نیست، ارزهای رمزنگاری به دامنه سیاست پولی حمله می کنند. آنها با دستکاری عرضه پولی، بانکهای مرکزی کنترل تورم یا کاهش قیمت را از بین می برند.

Sarah Granger. Cryptocurrency

«در حالی که هنوز نسبتا جدید و ناپایدار نسبت به استاندارد طلا است، cryptocurrency به قطعا به دست آوردن کشش و قطعا استفاده های نرمال تر در چند سال آینده. در حال حاضر، به طور خاص، محبوبیت با عدم قطعیت بازار پس از انتخابات رو به افزایش است. کلید این است که آن را برای تصویب در مقیاس بزرگ (مانند هر چیزی که شامل رمزنگاری) از جمله توسعه تدابیر و حمایت برای خریداران/سرمایه گذاران آسان کنید. من انتظار دارم که ظرف دو سال، ما در جایی باشیم که مردم بتوانند پولشان را زیر تشک مجازی از طریق ارز رمزنگاری کنند، و آنها خواهند دانست که هر جا که بروند، آن پول آنجا خواهد بود.» — سارا گرنجر، نویسنده و سخنران.

درک ارز رمزنگاری شده: آغاز یک اقتصاد جدید

بیشتر به دلیل ویژگی های انقلابی پولهای رمزنگاری شده به یک موفقیت تبدیل شده اند، مخترع آنها، ساتوشی ناکاموتو، جرات رویای آن را نداشت. در حالی که هر تلاش دیگری برای ایجاد یک سیستم نقدی دیجیتالی توده ای از کاربران را جذب نمی کند، بیت کوین چیزی داشت که شور و شوق را تحریک می کرد. گاهی اوقات بیشتر شبیه دین است تا تکنولوژی.

what is cryptocurrency

ارزهای رمزنگاری طلا دیجیتال هستند. پول صدا است که امن از نفوذ سیاسی. پولی که وعده داده است ارزش خود را در طول زمان حفظ و افزایش دهد. ارزهای رمزنگاری شده نیز وسیله پرداختی سریع و راحت با گستره جهانی هستند و به اندازه کافی خصوصی و ناشناس هستند که به عنوان وسیله پرداخت برای بازارهای سیاه و سایر فعالیت های اقتصادی غیرقانونی عمل کنند.

اما در حالی که ارزهای رمزنگاری شده بیشتر برای پرداخت استفاده می شوند، استفاده از آن به عنوان وسیله حدس و گمان و یک فروشگاه ارزش، جنبه های پرداخت را کم می کند. ارزهای رمزنگاری یک بازار فوق العاده پویا و سریع رو به رشد برای سرمایه گذاران و دلالان به دنیا آوردند. مبادلات مانند Okcoin، Poloniex یا Shapehift تجارت صدها ارز رمزنگاری را قادر می سازد. حجم معاملات روزانه آنها بیش از مبادلات عمده سهام اروپا است.

در همان زمان، پراکسیس توزیع سکه اولیه (ICO)، که عمدتا توسط قراردادهای هوشمند Ethereum تسهیل می شود، زندگی را به پروژه های سرمایه گذاری فوق العاده موفق، که در آن اغلب ایده به اندازه کافی برای جمع آوری میلیون ها دلار است. در مورد «DAO»، بیش از 150 میلیون دلار بوده است.

در این اکوسیستم غنی از سکه ها و نشانه ها، شما نوسانات شدید را تجربه می کنید. معمول است که یک سکه 10 درصد در روز به دست می آورد — گاهی 100 درصد — فقط برای از دست دادن همان روز بعد. اگر خوش شانس باشید، ارزش سکه شما در یک یا دو هفته تا 1000 درصد افزایش می یابد.

لیست ارز رمزنگاری شده

در حالی که بیت کوین تا حد زیادی باقی می ماند معروف ترین ارز رمزنگاری شده و اکثر ارزهای رمزنگاری دیگر تاثیر غیر سوداگرانه ای ندارد، سرمایه گذاران و کاربران باید به چندین ارز رمزنگاری توجه کنند. در اینجا ما محبوب ترین ارزهای رمزنگاری امروز را ارائه می دهیم.

منبع: سکه بازارکپ

بیت کوین

تنها و تنها، اولین و مشهورترین ارز رمزنگاری شده. بیت کوین به عنوان یک استاندارد طلای دیجیتال در کل صنعت رمزنگاری عمل می کند، به عنوان یک وسیله پرداخت جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و ارز واقعی جرایم سایبری مانند بازارهای تاریک نت یا باج افزار است. پس از هفت سال، قیمت Bitcoin از صفر به بیش از 650 دلار افزایش یافته است و حجم معامله آن به بیش از معاملات روزانه 200.000 رسیده است.

خیلی بیشتر برای گفتن وجود ندارد - بیت کوین است که در اینجا به ماندن.

اتريم

فرزندی از نابغه ی رمزنگاری جوان ویتالیک بوترین به رتبه دوم در سلسله مراتب ارزهای رمزنگاری شده صعود کرده است. به غیر از بیت کوین، بلاکچین آن نه تنها مجموعه ای از حساب ها و توازن ها را تأیید می کند بلکه از حالت های به اصطلاح نیز اعتبار می دهد. این بدان معنی است که Ethereum نه تنها می تواند معاملات را پردازش کند، بلکه قراردادهای پیچیده و برنامه ها را پردازش می کند.

این انعطاف پذیری باعث می شود Ethereum ابزار مناسب برای بلوچین -برنامه باشد. اما آن را در یک هزینه می آید. پس از هک DAO — یک قرارداد هوشمند مبتنی بر Ethereum — توسعه دهندگان تصمیم به انجام یک چنگال سخت بدون اجماع، که منجر به ظهور Ethereum Classic شد. علاوه بر این، چندین کلون Ethereum وجود دارد و Ethereum خود میزبان چندین نشانه مانند DigixDAO و Augur است. این باعث می شود Ethereum بیشتر یک خانواده از ارزهای رمزنگاری از یک ارز واحد باشد.

موج دار شدن

در حالی که Ripple یک ارز رمزنگاری بومی دارد — XRP — بیشتر در مورد یک شبکه برای پردازش IOs نسبت به خود ارز رمزنگاری شده است. XRP، ارز، به عنوان یک رسانه برای ذخیره و ارزش مبادله خدمت نمی کند، بلکه بیشتر به عنوان یک نشانه برای محافظت از شبکه در برابر اسپم است.

Ripple، بر خلاف Bitcoin و Ethereum، هیچ معدن ندارد، زیرا تمام سکه ها قبلا استخراج شده اند. Ripple ارزش زیادی در فضای مالی پیدا کرده است، زیرا بسیاری از بانک ها به شبکه Ripple پیوستند.

«لیت کوین «

Litecoin یکی از اولین ارزهای رمزنگاری پس از Bitcoin بود و به عنوان نقره به بیت کوین طلای دیجیتال برچسب گذاری شد. سریع تر از بیت کوین، با مقدار بیشتری از نشانه و الگوریتم معدن جدید، Litecoin یک نوآوری واقعی بود، کاملا متناسب با برادر کوچکتر بیت کوین بود. «این امر ظهور چندین ارز رمزنگاری دیگر را تسهیل کرد که با استفاده از کد پایه آن، اما آن را حتی بیشتر سبک تر ساخت.» نمونه هایی از Dogecoin یا Feathercoin هستند.

در حالی که Litecoin موفق به پیدا کردن یک مورد استفاده واقعی نشد و جایگاه دوم خود را پس از بیت کوین از دست داد، هنوز هم به طور فعال توسعه یافته و معامله می شود و اگر Bitcoin نتواند به عنوان یک نسخه پشتیبان تهیه می شود.

مونرو

مونرو برجسته ترین نمونه الگوریتم CrypNight است. این الگوریتم برای اضافه کردن ویژگی های حریم خصوصی بیت کوین اختراع شده است. اگر از بیت کوین استفاده می کنید، هر تراکنشی در بلاکچین ثبت می شود و دنباله تراکنشها را می توان دنبال کرد. با معرفی مفهومی به نام امضاهای حلقه، الگوریتم CrypTonight توانست آن مسیر را قطع کند.

اولین اجرای CrypNight، Bytecoin، به شدت پیش بینی شد و بنابراین توسط جامعه رد شد. مونرو اولین کلون غیر قابل پیش بینی از bytecoin بود و آگاهی زیادی را افزایش داد. چندین تجسم دیگر از cryptonote با پیشرفت های کوچک خود وجود دارد، اما هیچ کدام از آن تا به حال به همان محبوبیت مونرو نرسیده است.

محبوبیت مونرو در تابستان 2016 هنگامی که برخی از بازارهای تاریک تصمیم گرفتند آن را به عنوان یک ارز بپذیرند، به اوج خود رسید. این منجر به افزایش مداوم قیمت شد، در حالی که استفاده واقعی Monero به نظر می رسد ناامید کننده کوچک است.

علاوه بر این، صدها ارز رمزنگاری شده از چندین خانواده وجود دارد. اکثر آنها چیزی جز تلاش برای رسیدن به سرمایه گذاران و به سرعت پول نیستند، اما بسیاری از آنها وعده زمین های بازی را برای آزمایش نوآوری در تکنولوژی رمزنگاری می کنند.

what is cryptocurrency

ارز رمزنگاری شده چیست: نتیجه گیری

بازار ارزهای رمزنگاری سریع و وحشی است. تقریبا هر روز ارزهای رمزنگاری جدید پدیدار می شوند، قدیمی می میرند، پیشگامان اولیه ثروتمند می شوند و سرمایه گذاران پول را از دست می دهند. هر ارز رمزنگاری شده با یک وعده همراه است، بیشتر یک داستان بزرگ برای تبدیل جهان به اطراف. چند زنده ماندن در ماه اول, و بسیاری از آنها پمپ و ریخته شده توسط دلالان و زندگی در به عنوان سکه انسان زنده تا زمانی که آخرین چمدان از دست می دهد امید به دیدن بازگشت سرمایه گذاری خود را.

«در 2 سال بعد، من معتقدم که ارزهای رمزنگاری به عنوان یک پروتکل برای معاملات تجاری، پرداخت های خرد، و سبقت از وسترن یونیون به عنوان ابزار ارسالی مورد نظر، مشروعیت کسب خواهند کرد. با توجه به تراکنش‌های تجاری — دو مسیر را خواهید دید: کسب و کارهای مالی وجود خواهند داشت که از آن برای هیچ هزینه ای استفاده می کنند، توانایی نزدیک به فوری برای انتقال هر مقدار پول به اطراف، و آنهایی هستند که از آن برای تکنولوژی بلوچین خود استفاده می کنند. فناوری بلاکچین بزرگترین سود را با حسابرسی بی اعتماد، منبع حقیقی، قراردادهای هوشمند و سکه های رنگی فراهم می کند.»

— کودی لیتلوود, و من بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Codelitt هستم

بازارها کثيفه اما این حقیقت را تغییر نمی دهد که ارزهای رمزنگاری برای ماندن اینجا هستند — و اینجا برای تغییر جهان. همین الانشم داره اتفاق میوفته مردم در سراسر جهان بیت کوین را برای محافظت از خود در برابر کاهش ارزش پول ملی خود خریداری می کنند. اغلب در آسیا، یک بازار زنده برای حواله بیت کوین ظاهر شده است، و بیت کوین با استفاده از تاریکی های جرایم سایبری شکوفا می شود. شرکت های بیشتر و بیشتر قدرت قراردادهای هوشمند یا نشانه Ethereum را کشف می کنند، اولین کاربرد دنیای واقعی فن آوری های بلاکچین ظاهر می شود.

انقلاب در حال حاضر اتفاق می افتد. سرمایه گذاران نهادی شروع به خرید ارزهای رمزنگاری می کنند. بانک ها و دولت ها متوجه است که این اختراع دارای پتانسیل برای جلب کنترل خود را دور. ارزهای رمزنگاری شده جهان را تغییر می دهند. قدم به قدم شما هم می توانید کنار بایستید و تماشا کنید — یا می توانید بخشی از تاریخ در ساخت شوید.

«اگر روند ادامه یابد، فرد به طور متوسط قادر نخواهد بود که یک بیت کوین کل را در سال 2 خریداری کند. همانطور که اقتصادهای جهانی باد می کنند و بازارها نشانه هایی از رکود اقتصادی را نشان می دهند، جهان به عنوان یک پرچین در برابر آشفتگی فیات و فرار از کنترل سرمایه تبدیل خواهد شد. بیت کوین راه خروج است، و ارز رمزنگاری شده به طور کلی هرگز از بین نمی رود، در حال استفاده و پذیرش در حال رشد است.»

— براد میلز: کارآفرین فناوری سریال

Like what you read? Give us one like or share it to your friends and get +16

12,466
Hungry for knowledge?
New guides and courses each week
Looking to invest?
Market data, analysis, and reports
Just curious?
A community of blockchain experts to help

Get started today

Already have an account? Sign In